Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-12-2022, 11:53   #207
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację

Rudolf pokiwał ze zrozumieniem głową nad środkami bezpieczeństwa. Weszli do środka starannie ryglując drzwi za sobą.

- Jeżeli pan Galvinson jest poważnie ranny, może warto sprowadzić dla niego medyka? Kogoś zaufanego? Krasnoluda? - zwrócił się kupiec z zapytaniem do Fimbursona, gdy już otrząsnął się z szoku, jaki wywarł na nim trup skavena.

Czyli jednak istnieją. Ten szaleniec cały czas miał rację. Czają się gdzieś w tunelach. Tunelach, którymi on wydostawał się z domu. Kaufman przełknął ślinę. Przyglądał się uważnie, czy trup się nie poruszy, czy nie rzuci się na nich.

- A one nie przenoszą jakiś chorób? - zaniepokoił się. - Bezpiecznie jest trzymać truchło tutaj?

W końcu wziął się jako tako w garść. Wyciągnął pismo i pokazał je Ostwaldowi.

- Panie Ostwald, sprawa jest trudniejsza, niż pan przypuszcza. Działałem do tej pory jako tajny agent tropiący spisek w najwyższych kręgach Nuln. Zepsucie dotarło właściwie już wszędzie. Za panem Galebem nadano list gończy. Wpływowe osoby dowiedziały się, czym on się zajmuje i chciały go powstrzymać. To, że stało się to tuż przed tym, jak znalazł dowód na istnienie... - rzucił nerwowe spojrzenie na szczura - ... skavenów, nie może być przypadkiem. Zarówno jego jak i mnie i jeszcze kilka osób, oskarżono o zdradę. Ja też nie mogę nikomu zaufać. Potrzebuję dostać się bezpośrednio do samej elektorki by zdać jej raport z mojego śledztwa. Sądzę, że pan również chciałby się dostać do niej bezpośrednio. Każda osoba, która by pośredniczyła jest potencjalnie w zmowie i może nie tylko przeszkodzić, ale i dowody zniszczyć, a nawet nas aresztować lub zabić.

- Najbardziej obawiać się powinniśmy nowego szefa straży, Rudgera. To osobnik, który pojawił się znikąd i to on chce aresztować pana Galvinsona.

- Sądzę, że w interesie nas obu jest obecnie współpraca. Czy ma pan jakiś pomysł, jak dotrzeć z naszymi rewelacjami do elektorki?

 
Gladin jest offline