Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-12-2022, 23:01   #301
Guren
 
Guren's Avatar
 
Reputacja: 1 Guren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputację
Kwiaty i Diana
- A wiesz, że chryzantemy to są też symbolem rodziny cesarskiej w Japonii. A to z 1 listopadem to kojarzę. Moja mama… - Joan przypomniała sobie też, że ostatnie spotkanie jej rodzicielki z Dianą było burzliwe, więc na moment się zacięła. Postanowiła, że jednak trzeba pokazać rudowłosej, że ma z Joan coś ze sobą wspólnego, a także mama Murphych jest rozsądną osobą.- No jest z domu Nowicka. Nasza rodzina jest mocno zmieszana narodowościowo. Mamy długą tradycję w multi kulturze. Pradziadek Nowicki przyjechał do Ameryki ze swoją żoną Włoszką, a całe małżeństwo szli na kompromisy z tradycjami. I tak Prababcia Leslie rozdawała 6 stycznia dzieciom cukierki jako czarownica Befana, a na 1 listopada tak jak w Polsce trzeba było zapalić zmarłym świeczki i dać kwiaty. Nie bardzo możemy co roku jeździć do Chicago, żeby obchodzić Wszystkich Świętych, to wujek Kyle załatwił nam do mieszkania taki ołtarzyk jak te co mają w Japonii dla zmarłych. Mama dosyć często na tych Wszystkich Świętych stawia właśnie chryzantemy. Dziadek Nowicki też je kupuje na grób mojego taty.
Oczy jej się zaświeciła, gdy była mowa o Nicoletcie. Mniejsza, że była jakaś Nicoletta, ale ważniejszy punkt:
- Znaczy się, że mogłabyś być z dziewczyną? W sensie, kiedyś tam… Bo skoro Angus to twój Eks.

Przed Chillie u Charliego
- -Dracula Coppoliego miał świetną klimatyczność - przyznał Dean. - Ale jak dla mnie przez ten wątek o tym, że jedna z dziewczyn przypomina jego zmarłą przed stuleciami ukochaną to początek tego co doprowadziło do utracenia zębów przez wampiry. W sumie “Wywiad z Wampirem” też, ale jednak w tej serii większość wampirów pozostała egoistycznymi psychopata mi. Nagle nie dość, że uczłowieczamy potwora to jeszcze robi się z nich szlachetnych cierpiętników. To samo w sobie nie było złe, ale czy to nie była ta cegiełka, która doprowadziła naszą popkulturę do “Zmierzchu” z tym świecącym diamentami Edwardem Cullenem?
-Bo ty wolisz wersję Nosferatu? -
zagadnęła go Ari, ale zaraz odwróciła się do Diany - Dean lubi stare horrory. Był jednym znanym mi 11-latkiem, który obejrzał to z własnej woli.
- No, ale na “Nosferatu- Symfonii Grozy” to podskakiwałaś ze strachu, a na “Zmierzchu” zasnęłaś w połowie. Ja zresztą też… Ej!
-A czy to nie Angus?
- Ari próbowała zamaskować, że stuka Deana w stopę. Nie był pewien co mu chciała przerwać.

W Chillie u Charliego
Dean próbował wypatrzeć cokolwiek co mogłoby zdradzić, czy Angus Burns to przyczajony psychopata, czy tylko facet z nerwica. Uznał, że za długo się już na niego gapi, bo syknął do Ari po grecku:
- Masz prawo mnie kopnąć jeśli zacznę uśmiechać się jak slasher…
KONIEC GRECKIEGO LEKTORA

Joan na szybko wystukała coś w swoim telefonie, zanim podsunęła pod nos Cobalt Blue i Strzygi ekran, by oświadczyć:
- Czy ktoś ma alergie na coś z tego menu?-
W rzeczywistości na ekranie był tekst: "POWIEDZIAŁ, ŻE ARI MA GO KOPNĄĆ JEŚLI UŚMIECHNIE SIĘ W STYLU MEPHISTA. NIE INGEROWAĆ, ANI KOPAĆ."

Dean wybrał quasadille z kurczakiem z ostrym sosem. Ze względu na ostrość menu wolał zamówić też wspólny talerz frytek.
-Ach, tak czyli twój ojciec też jest agnostykiem? Nasz ciągnął co tydzień po innej świątyni, żebyśmy uniknęli rasizmu i mogli z Joan sobie wybrać religię. Rodzice miewają dziwne pomysły… Ekhm… Jak długo się znacie z Diana?
-To ANTS brzmi jak ogłaszanie, krowy należy wybić, bo część ludzi nie lubi mleka lub nie toleruje laktozy. -
zauważyła Ari
 
__________________
You are braver than you believe, stronger than you seem, and smarter than you think. Kubuś Puchatek aka Winnie the Pooh

Ostatnio edytowane przez Guren : 25-12-2022 o 23:45.
Guren jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem