Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-01-2023, 07:07   #544
Klejnot Nilu
 
Klejnot Nilu's Avatar
 
Reputacja: 1 Klejnot Nilu ma wspaniałą reputacjęKlejnot Nilu ma wspaniałą reputacjęKlejnot Nilu ma wspaniałą reputacjęKlejnot Nilu ma wspaniałą reputacjęKlejnot Nilu ma wspaniałą reputacjęKlejnot Nilu ma wspaniałą reputacjęKlejnot Nilu ma wspaniałą reputacjęKlejnot Nilu ma wspaniałą reputacjęKlejnot Nilu ma wspaniałą reputacjęKlejnot Nilu ma wspaniałą reputacjęKlejnot Nilu ma wspaniałą reputację
Yusuf potrzebował chwili zanim odnotował że kieszeń spodni mu wibruje, kolejnej by wyjąć ze środka komórkę i jeszcze z dwóch zanim rozgryzł jak odebrać połączenie. Zapisany numer mówił wyraźnie kto dzwoni.

- Witaj Utamukeeusie - powiedział przykładając telefon do ucha i czekając na słowa które padną z drugiej strony.

- Przez następny tydzień, każdy wampir, który zechce opuścić Londyn, może skorzystać z lasu na południowy-wschód od miasta. Tamtejsze wilkołaki nie będę atakować. Po wspomnianym tygodniu oferta wygasa, a każdy kto pojawi się na ich domenie zginie. Zamierzam skorzystać z tej oferty. To prawdopodobnie nasza ostatnia rozmowa.

- Niekoniecznie. Camdena już odwiedziłem i przeprowadziłem… wiele wnoszącą rozmowę. To tylko kwestia czasu aż dotrę do ciebie, ja też jestem nie najgorszym tropicielem. - odparł Yusuf - I nie winię cię za to co zrobiłeś. Gdybyś to ty posiadł wspomnienia de Worde to pewnie właśnie sytuacja byłaby odwrócona, to ja dostarczyłbym artefakty, a ty byś mnie śledził. Spotkajmy się i porozmawiajmy o naszych… różnicach. Myślę że możemy dojść do konsensusu i opanować sytuację w Londynie. Bez ciebie nie damy rady.

- Camden? To nazwisko powinno coś mi mówić? - Navaho zapytał kompletnie zbity z tropu. O ile w ciągu jeden nocy nie udało mu się nabyć nie lada umiejętności aktorskich, tak zdawał się nie mieć kompletnie pojęcia, o kim mówi Sędzia.
- Co zamierzacie zrobić z Frygijską Czapką od Arwyn? Jeżeli wciąż chcecie ją zniszczyć, to nie jestem w stanie was wszystkich powstrzymać i moja misja w Londynie jest zakończona. Jeżeli zmieniliście zdanie, to możecie ją oddać samodzielnie, nie jestem wam potrzebny. Nie zabronię Ci mnie tropić, ale mogę już teraz zaoszczędzić Ci problemu i poinformować, że wszelkie ślady jakie znajdziesz będą prowadziły z dala od Londynu. To miasto to pułapka założona przez myśliwych z Antigenu, aby wybić drapieżniki takie jak ja czy Ty, i nie zamierzam w nią wpaść. To moja ostateczna decyzja.

- Pater Thomas to Camden, maska za którą kryje swoją osobę. Byliśmy w “sklepie” gdzie dostarczyłeś artefakty i rozmawialiśmy z obecną głową kultu. I nie zamierzam niszczyć artefaktów, potrzebujemy siły Mitry, ale mam… alternatywny sposób ich wykorzystania. Pomyśl o tym jak bardzo rytuał Camdena zatarł nasze osoby, nasze świadomości i zadaj sobie pytanie czy chcesz tego samego dla Mitry?

Trzy szybkie sygnały zakończonego połączenia urwały ich rozmowę. Utamukeeus rozłączył się. Czy zamierza zmienić zdanie i spotkać się z resztą Heroldów pozostawało niewiadomą…
 
__________________
The cycle of life and death continues.
We will live, they will die.
Klejnot Nilu jest offline