Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-01-2023, 11:35   #83
EdwardDragon
 
Reputacja: 1 EdwardDragon nie jest za bardzo znany
Po pobycie na zewnątrz i przechadzkach w tym deszczu Edward był zadowolony z tego że mieszkańcy zaczęli współpracować, choć chyba bardziej zadowalała go możliwość spędzenia najbliższego czasu w suchym i nieco przyjemniejszym miejscu. Gdy tylko zakończona została pomoc z rozstawieniem się rzeczy Quentina mag zamierzał podtrzymać ofertę wsparcia wieszcza. Zdając się na jego wiedzę, zgodnie z jego poleceniem zaczął porównywać mapy gwiezdne ze statystykami burz co było dość niecodziennym i zajmującym zadaniem. Wraz z postępem analiz coraz bardziej wysuwały się wnioski wskazujące na to że burza rzeczywiście jest nienaturalna i ktoś celowo ją wywołuje.

Wtedy w uszach Edwarda zaczęło odbijać się echem wykrzyknięte słowo.. "Troll". Tak bardzo jak mag wolałby zostać i kontynuować wspieranie wieszcza, słysząc wezwanie do zajęcia się tym problemem nie mógł odmówić.
-Wszystko tylko się pogarsza.. jeśli ten troll się tu dobije to nigdy nie widzę żebyśmy zdążyli zrobić tu cokolwiek.. zostawię ta pracę na razie tobie. Pójdę z resztą upewnić się że ten Troll dużo dalej nie zajdzie.. powodzenia Quentin.
Po wypowiedzeniu tych słów Edward zebrał się do drogi by nie zostawać w tyle za resztą towarzyszy.

***

Edward nie mógł zaprzeczyć że obecna pogoda wywoływała nie lada klimat. Do kompletu brakowało już chyba tylko piorunów uderzających wszędzie w około. Walka z Trollem w takich warunkach będzie musiała być niezwykle ciekawa.. i niebezpieczna oczywiście. Dostrzeżenie takiej bestii w tych warunkach stanowiło nie lada widok, należało jednak się przygotować. Spojrzałem na swój sygnet ze smokiem, skorzystałem z mocy mojej arkanicznej więzi z nim by zaczerpnąć tajemnej wiedzy i skorzystać z niej przemieniając wnętrze swego gardła by uzyskać umiejętność zionięcia kwasem. Skorzystanie z tej umiejętności po raz pierwszy wywoływało w magu pewien niepokój, jednak zawsze trzeba przeżyć ten pierwszy raz.. teraz zostało tylko przeżyć pierwszy raz z trollem..
 
EdwardDragon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem