Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-01-2023, 09:36   #18
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał GreK Zobacz post
@Ketharian
No ale głównym problemem dla mnie w chwili obecnej jest znalezienie motywacji dla postaci dlaczego chciałaby uczestniczyć w tej wyprawie, a wynika to z niezrozumienia polityki/zależności w świecie.
W temacie motywacji przychodzą mi na myśl co najmniej trzy powody: zwyczajna chęć zysku (dobrze płatne zlecenie), konieczność ucieczki gdziekolwiek (Złote Wybrzeże to obecnie tyrania, gdzie łatwo nadepnąć władzom na odcisk) oraz żądza wiedzy (wymarła rasa Dwemerów fascynuje wielu badaczy i adeptów wszelakiej maści).

Wskazany przeze mnie podręcznik ma pewną kolosalną wadę, został mianowicie stworzony na potrzeby fanów TES, którzy znają setting z ekranów komputerów; tym samym pozbawiony jest praktycznie jakiegokolwiek przewodnika po świecie. Mam dla Ciebie następującą propozycję (oraz dla wszystkich innych chętnych dysponujących niewielką znajomością tego uniwersum): przejrzyj najpierw strony 22-31 podręcznika, gdzie znajdują się opisy dostępnych ras i wybierz dwie najbardziej trafiające w Twoje gusta. Ja napiszę Ci parę słów na temat każdej z nich, a wtedy wybierzesz finalne pochodzenie i zabierzemy się za koncept profesji. Co Ty na to?




(szlachcic Mrocznych Elfów, zwanych również dunmerami)
 
__________________
Królestwo i pół księżniczki za MG gotowego poprowadzić Degenesis!
Ketharian jest teraz online