Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-09-2007, 18:05   #19
bushido
 
Reputacja: 1 bushido jest jak klejnot wśród skałbushido jest jak klejnot wśród skałbushido jest jak klejnot wśród skałbushido jest jak klejnot wśród skałbushido jest jak klejnot wśród skałbushido jest jak klejnot wśród skałbushido jest jak klejnot wśród skałbushido jest jak klejnot wśród skałbushido jest jak klejnot wśród skałbushido jest jak klejnot wśród skałbushido jest jak klejnot wśród skał
Witaj Grey spotykamy się na innym forum

Cóż jako, że to jeden z moich postów opiszę co ja myślę o warze. Jest dla mnie to jeden z ulubionych systemów. Nie ze względu na mechanikę, ilość profesji czy cokolwiek innego co zawiera podręcznik. Mój wybór pada na ten system ze względu na wspaniały i rozbudowany świat (oczywiście nie mówię tutaj o głównym podręczniku, ale o całości na którą składają się zarówno wydane przez maga dodatki jak i dodatki graczy i fanów w różnych gazetach czy necie).

I tutaj dochodzimy do sedna. wfrp to nie to co przedstawili jego twórcy, to klasyk rpg, który od początku ewoluował aby stać się wzorem i wyznacznikiem dark fantasy.

Każdy może odnosić się do tego w różny sposób, jednak jedno jest pewne, zarówno dodatki jak i w końcu druga edycja tej kultowej gry wskazują, że twórcy zrozumieli, że wfrp bez względu na to jaki miał być w założeniach twórców stał się przez graczy ochrzczony mianem dark.

Oczywiście, można z robić z niego heroic czy cokolwiek innego, w końcu systemy rpg to tylko wskazówki dla mg i graczy, które mogą być luźno interpretowane i wcale nie jest powiedziane, że trzeba twardo trzymać się tego co jest napisane w podręczniku.

Świat warhammera jest idealny do mrocznego fantasy ze względu na Chaos. Jest to esencja tego systemu i należy o tym pamiętać. Jego bóstwa mają liczną rzeszę wyznawców, którzy zebrani w kulty nie tylko wysławiają ich cześć ale prowadzą niebezpieczną walkę intryg i podstępów aby zyskać jak największą władzę i wpływy. Lasy i rzeki starego świata są niebezpieczne nie tylko ze względu na bandytów czy piratów, ale także na mutanty i zwierzołaki chaosu, które zabiją każdego kogo spotkają na swojej drodze. Co gorsza jego armie atakują Kislev, który stanowi ostatnią zaporę przed zalaniem całego imperium mrocznymi armiami (oczywiście to tyczy się do pierwszej edycji młotka). Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wielu ludzi nie zdaje sobie z tego w ogóle sprawy.
 
bushido jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem