Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-01-2023, 23:21   #46
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Spichlerz w Siepertingu

Tajemnica wioski nagle przestała nią być budząc w Manfredzie prawdziwy kocioł sprzecznych emocji - od wściekłości i żądzy mordu po zgrozę na myśl o spaleniu miejscowego kapłana na podstawie fałszywych zarzutów o herezję. Wszyscy ci bandyci bez wyjątku zasługowali na śmierć i Acker nie zamierzał im okazywać łaski, ale ów fałszywy kleryk zasługiwał na coś więcej niźli tylko stal czy stryczek. Nie, ten człowiek zasługiwał na wiele więcej i Manfred obiecał sobie w duchu, że musi go wziąć żywcem.

Kto stosem fałszywie wojował, ten na stosie musiał spłonąć!

- Jeśliś pewny, że to bezpieczne, wywieź mnie na tym wózku - powiedział akolita nadstawiając jednocześnie bacznie uszu w obawie, że któryś z ciemiężycieli wioski zechce jednak powrócić do śpichlerza - Tylko miej baczenie, abyś mnie nie wpakował w jakieś tarapaty, bo Pan nie wybaczyłby ci przyłożenia ręki do krzywdy sługi swego.

Starając się nie hałasować Acker wychynął całkiem spod siana, otrzepał swoje odzienie z kłujących źdźbeł, złapał kurczowo za drewniany trzonek młota.

- Na dworzu już ćmica. Wywieź mnie na opłotki, a potem jedź dalej jak nigdy nic na cmentarz. A po drodze zawołaj cichaczem kogo z zaufanych znajomków, który nas nie wyzdradzi. Ten niechaj czym prędzej odszuka Herr Schaafa, mojego przewodnika z Trogen, i przykaże mu, aby się podkradł pod chatkę waszej znachorki. Tam będę na niego czekał. Zrozumiałeś wszystko, poczciwcze?

W ciepłym na co dzień głosie Ackera dźwięczała lodowata stal.
 
__________________
Królestwo i pół księżniczki za MG gotowego poprowadzić Degenesis!
Ketharian jest offline