Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-01-2023, 10:48   #1
Shiv
 
Shiv's Avatar
 
Reputacja: 1 Shiv ma wspaniałą reputacjęShiv ma wspaniałą reputacjęShiv ma wspaniałą reputacjęShiv ma wspaniałą reputacjęShiv ma wspaniałą reputacjęShiv ma wspaniałą reputacjęShiv ma wspaniałą reputacjęShiv ma wspaniałą reputacjęShiv ma wspaniałą reputacjęShiv ma wspaniałą reputacjęShiv ma wspaniałą reputację
[Pathfinder 1ED.] Blood of Dragonscar [Level 15]


Dumny Taldor sporo się wycierpiał przez ostatnie siedem wieków. Podbój Równych Językiem pozbawił imperium jego posiadłości i boskiego mandatu, a wiele krwi przelano w bitwach z Cheliaxem, a później w Wiecznej Wojnie. Są tacy, którzy twierdzą, że najgorsze rany tych wojen nie zostały zadane przez Cheliax czy Qadirę, ale przez dziwne rzeczy odkryte w dążeniu do odkrycia czegoś, co mogłoby odwrócić losy tych wojen. W 4486 AR eksplodowała góra zwana Czarnym Szczytem, zalewając miasto Talamira lawą i popiołem. Bardowie twierdzili, że z chmur sadzy wyłonił się ciemny kształt: smoczyca Horranath. Jej ogień był mocniejszy niż jakiekolwiek czelijskie piekło, a ona łaknęła zarówno dusz, jak i złota. Większosć ludzi padło ofiarą smoka, podczas gdy inni zostały pochłonięci przez gniew wulkanu. Nikt nie przeżył zagłady Talamira. Ale jeśli tak przerażająca bestia pozostaje w górach, dlaczego nigdy nie zaatakowała miast takich, jak Dalaston ani Maheto? Wielu twierdzi, że historia smoka jest po prostu wymyślona w celu usprawiedliwienia klęski żywiołowej. Jednak jak to mówią: w każdym kłamstwie tkwi ziarenko prawdy...

* * *


W swoim poprzednim liście Marita wspomniała, że osiedla się we wschodnim Taldorze. W zeszłym tygodniu wysłała z kolei magiczną wiadomość:
„Przepraszamy, że to trwało tak długo. Ślub z Baydonem Irini w niedzielę; proszę, przyjedźcie. Gospoda "Koniec Dnia", Dalaston. Zabierzcie przyjaciół! — Marita."
Magiczne połączenie przekazywało jej szczęście i pragnienie ponownego spotkania się z wami.


Witam Szanownych!

Troszkę czasu mnie tu nie było ze względu na sprawy osobiste i rozkręcanie firmy, ale teraz na szczęście wszystko się ustabilizowało i mogę skupić sie na poprowadzeniu czegoś dla społeczności LI. Do zaproponowania mam jednostrzał dla 15 poziomowych postaci, więc dla bardzo doświadczonych bohaterów.

O co chodzi fabularnie?

Jak we wstępniaku stoi, zostajecie zaproszeni przez Maritę na jej ślub w Dalaston w Taldorze - miasteczka usytuowanego u podnóża Gór Krańca Świata. Kim jest dla waszych BG Marita zostawiam wam - może być siostrą, kuzynką, przyjaciółką z dawnych lat, dawną partnerką w awanturniczych wojażach. Co tam chcecie. W każdym razie każdy z was ją zna i oczywiście musi przyjąć zaproszenie na ślub, udając się do Dalaston. Czy znacie się fabularnie czy nie, to też możecie sami sobie poustalać, ja w każdym razie rzucę was na szlak chwilę przed dojazdem do miasteczka.

Sesja początkowo będzie raczej piaskownicą w Dalaston, gdzie BG będą musieli ustalić co i jak (a nie będzie to takie proste w miejscu, gdzie nie lubi się obcych). Potem trochę poszlajają się po pobliskiej dziczy/terenie, dungeon crawl też się znajdzie. Nie spoilerując za bardzo, będziecie mieć okazję zmierzyć się z przeróżnymi wrogami, od kultystów, przez nieumarłych... smok też się znajdzie . Nie będzie to raczej cukierkowa sesja, wasze wybory będą mieć znaczenie i swoje konsekwencje.

PrzyjmÄ™ 4-5 graczy.

Level 15, bez awansów w czasie gry.

Karty mechaniczne poproszę na Myth-Weavers, fabularna część najlepiej w docu, wraz z pasującym do opisanej postaci avatarem.

Korzystamy z tego SRD.

Na atrybuty 20 punktów, tutaj macie kalkulator. Co 4 poziom (4, 8, 12 itd.) zwiększacie wartość jednej cechy o 1. Jest to stały bonus. Zwiększając cechę, pamiętajcie o zwiększeniu modyfikatora, jeśli cecha go zmieni. Zaznaczcie mi to też gdzieś na karcie, żebym wiedział, co rozwinęliście.

Na ekwipunek macie 240,000 gp.

Awatar na 200 pikseli szerokości, najlepiej rysowany i z dołączonym linkiem do wersji w większej rozdzielczości.

Rasy: Core i Featured, z Uncommon przejdÄ… jeszcze changelingi i kitsune. Na inne rasy potrzebna moja zgoda.

Klasy: wszystkie bez Unchained i Summonerów (bo nie). Bierzcie też pod uwagę specyfikę i klimat sesji - tak samuraj średnio będzie pasować.

Charaktery postaci: każdy nie-zły.

2 Traity, a jak wam mało, to 3, ale wtedy i 1 drawback. Pamiętajcie również, że nie można mieć 2 takich samych Traitów z jakiejś grupy, np. 2x Social Trait. Nie ma craftingu i innych takich. Leadership i Rich Parents też odpadają.

HP max na 1. poziomie, potem uśrednione.

Multiklasowanie dozwolone.

Sesja przewidziana jako jednostrzałówka, gramy na forum, doc będzie tylko do przeprowadzania walk (ale wtedy to bym prosił o obecność codzienną, to w końcu chyba nie problem napisać nawet tylko jedno zdanie jako info co kto robi, by nie rozwlekać walki?). Będą też mapki do owych walk.

Posty sesyjne na długość awatara, a jak ktoś lubi się rozpisać, to może bardziej. Byle bez lania wody. Najważniejsze, żebym miał deklarację, co bohater robi w danej chwili.

Miło by było (zarówno dla mnie, jak i innych chętnych przyszłych graczy) już tu w temacie rekrutacyjnym napisać, kto kim by chciał zagrać, by w miarę możliwości dopasować drużynę.

Rekrutacja potrwa 2 tygodnie od dziś, czyli do 14 lutego włącznie. Dla mnie najbardziej liczy się pomysł na postać, więc jak ktoś do deadline'u nie będzie miał ogarniętej mechy, ale postać fabularną gotową i dostanie się do sesji, będzie mógł dokończyć cyferki później.

KP ślijcie na PW. Jakby były pytania, jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam!
 

Ostatnio edytowane przez Shiv : 31-01-2023 o 14:04.
Shiv jest offline