Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-03-2023, 20:27   #5
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Też sporo korzystam z wikipedii. Ogólnie wpadłem na pomysł skompilowania takiej listy współczesnej broni, ale właśnie z podejściem, że nie tylko same surowe statystyki na sesję, tylko właśnie co nieco o jej działaniu, żeby gracz, który nigdy w życiu nie miał broni w ręce mógł sobie jej obsługę jakoś jakoś lepiej wyobrazić, niż "unoszę rękę z pistoletem i robię pif-paf". Dlatego pytałem o coś w tym stylu, bo jak już coś podobnego jest, to po co mam się męczyć?
- Cóż... Moja praktyka sesyjna podpowiada mi, że Gracze mają różne zachcianki, preferencje i punkt widzenia na spluwy i inny sprzęt i takie ściągawki mogą dać im jakiś punkt zaczepienia i ramy jakie są w danym systemie czy sesji. Ale jak już dochodzi do uzycia sprzętu to raczej po prostu go używają.



Dzięki za podzielenie się swoją listą. Widzę, że też lubisz JA. Nawet jak skupiasz się na statystykach,to zawsze może mi posłużyć za przypomnienie co jeszcze przegapiłem/zapomniałem wrzucić.

- Ano lubię JA i pokrewne klimaty. Nawet tutaj prowadzę jedną sesję wzorowaną na komputerowej JA. O tutaj: http://lastinn.info/sesje-rpg-inne/2...nd-parchy.html

- I powyższa lista to właśnie na potrzeby tej sesji. I nie tylko. Lubię dodawać kolejne spluwy a jak w excel jest podany wzór co sam liczy to wystarczy podać parę podstawowych danych i gotowe. Potem sama mecha w doc to tylko kopiuj-wklej z sąsiednich tabelek i zamiana wartości. Stąd właśnie mogą się pojawić jakieś błędy przy tami ręcznym kopiowaniu. Najdłużej robi się "fabułę" czyli ten opis pukawki. Ale do tego też najczęściej opis w wiki wystarcza aby coś o niej powiedzieć.





Cytat:
Swoją drogą, tak po szybkim rzucie oka, w opisie SWD jest coś do poprawki. Broń jest samopowtarzalna, a przy odrzucie masz "przy strzelaniu krótką serią całkiem przeciętny". Chyba, że przez "krótka seria" masz w tym przypadku na myśli jak najszybsze prowadzenie ognia pojedynczego.
- To po części efekt tego co pisałem powyżej. Czyli tego kopiuj-wklej. No i praktykologicznie jest dobrze mieć jeden standard tabelek na każdą opisaną spluwę to znacznie ułatwia robotę.

- W przypadku tych "krótkich serii" to opis gęstego ognia. W przypadku automatów strzelanie krótkimi seriami w ogniu ciągłym lub tripletami przy szturmówkach. Zaś przy półautomatach to szybkie pociąganie spustu raz za razem bez odrywania broni np. na przeryglowanie czy przeładowanie. W tak szybkim ogniu przy broni samopowtarzalnej też można uzyskać sporą gęstość ognia. Dopiero repetiery czy pomki nie mają tego współczynnika bo właśnie po każdym strzale trzeba "odłożyć" broń aby ją przeładować a potem znów wycelowac i strzelić co realnie znacznie zmniejsza szybkostrzelność ognia. Domyślnie w tej mojej autorce tura trwa kilka sekund (umownie 5) stąd akurat na kila strzałów pod rząd jeśli komuś zależy na szybkości. I stąd właśnie ta "krótka seria" przy broni samopowtarzalnej.



Cytat:
Edit: W tabelce do FR F1 masz "samopowtarzalny", zamiast "powtarzalny". W opisie masz już prawidłowo zamek czterotaktowy.
- Tak, takie błędy mogą się zdarzać jak to człowiek sam robi ręcznie i na zasadzie "kopiuj-wklej-edytuj" to coś można np. zostawić z opisu poprzedniej spluwy Zwłaszcza w tej części z tabelkami bo fabularny opis to właśnie piszę się fabularnie od nowa każdą spluwę.

- I dzięki za wyłapanie tego błędu już edyciłem




Cytat:
P.S. Mam nadzieję, że się nie obrazisz za wyłapanie błędów.
- Szpoko luz Lepiej tak niż miałaby gdzieś w sesji jakas chryja z tego wyjsć

- A gdybyś był sama autorką zainteteresowany to tu podaję link co ją omawiam nieco bardziej Link: http://lastinn.info/autorskie-system...0-autorka.html ("Parchy" - mechanika k10 (Autorka))
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem