Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-03-2023, 11:07   #19
Wired
 
Wired's Avatar
 
Reputacja: 1 Wired nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
Ciekaw jestem Brujah. Niedawno grałem w sesji u Pipboya79 i on tam bardzo ciekawie rozwiązał temat Brujah. Szefowa klanu zdradziła, książe wygnał ją z miasta. Doszło do szeregu walk, jednak Brujah to buntownicy. Pewien młody Brujah stanął przeciw szefowej swojego klanu inicjując coś w rodzaju wojny domowej na skalę miasta. Koniec końców zdrajców wygnano, a ten Brujah został wiernym Camarilli primogenem w Paryżu.

Ja tam z kolei zagrałem porzuconym Brujah, potomkiem starej primogen, któremu darowano życie w zamian za wierność. Nawet wadę miałem, która obniżała mój status.
Cytat:
Napisał Lord Melkor Zobacz post
Jeśli chodzi o Brujah to zawsze uważałem ich za jeden z najbardziej klasycznych klanów w Wampirze. A opozycję pomiędzy pragnącymi wolności Brujah a dążącymi do kontroli Ventrue za jeden z głównych elementów fabularnych. Nie jestem więc przekonany czy wyrzucenie Brujah z Camarilli to dobry pomysł.
Podręcznik do Camarilli zostawia furtkę, Brujah który opowiada o tych wydarzeniach mówi że pomimo że klan jest uznawany za zdrajców i on sam gardził Hardestadtem, to zarówno on jak i jego Stwórca zostali wierni Camarilli, zwą się Helenistami, i mają inny pogląd na sytuację od Prometeuszy Theo.

Tylko jak to ugryźć od strony MG? To nie są Malakavianie, oni się słuchają i idą za klanem w 99%, w ciągu tygodnia od wydarzeń w Pradze tam gdzie mogli rozpoczęli wojnę przejmując słabsze domeny jak Portland, tam gdzie nie mogli odeszli do twierdz Anarchistów, pozabijali starszyznę Camy na tym spotkaniu.
Kto takiemu Brujah co został zaufa? Jego sytuacja jest gorsza od Pariasa:
  • nie należy do sekty (Camy) na terenie domeny której przebywa
  • nie ma Primogena i liczącej się liczby współklanowiczów, samo to sprawia że społecznie jest w sytuacji takiej jak Pariasi, albo i gorszej bo Pariasów pewnie będzie w domenie więcej
  • jak miał nadania jakieś to na 99,999% zabrano mu je (np. tereny łowieckie, zasoby)
  • jest powszechnie uznawany za zdrajcę, to jest w sumie równoznaczne wadzie: Izolowany
  • przez Anarchistów i swój klan też jest uznawany za zdrajcę bo nie przyłączył się do Anarchistów
  • każdy z wampirów co ma władzę w danym mieście będzie chciał się go pozbyć lub wykorzystać, a po jego stracie nikt nie zapłacze, taki brujah ma "suicide squad" na czole i w każdej rozmowie jest podejrzewany o bycie szpiegiem Anarchistów
  • Wada: (••) Izolowany. Sekta całkowicie tobą gardzi z powodu twojej zdrady, konfliktu z miejscowym przywódcą lub konfliktów z przeszłości. Członkowie tej grupy będą aktywnie działać przeciwko tobie, jeśli tylko będą mieli ku temu okazję.

Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
A przy okazji: za chwile obsługa przydzieli ostrzeżenia za wulgaryzmy i czerwony kolor w tekście. Uważaj.
Cytat:
Napisał Zell Zobacz post
Albo poprosi o zmianę, jak normalny człowiek. Ostrzeżenie to bardzo dramatyczne i to za pierwszym razem. To nie mój dział, ale tak tylko mówię.

Zmień proszę czerwień w tekście.
Kolor zmieniony, dzięki za info, wulgaryzmów nie znalazłem ale dla puryzmu zmieniłem jeden wyraz na emotkę.

Cytat:
Napisał Zell Zobacz post
Nie wiem czy się zdecyduję na sesję. Do 5ed mam swoje podejście, które w końcu przedstawię, bo i trochu pograłam. Jeżelibym miała to pewno Toreador.
Zapraszam a o podejściu chętnie posłucham, sam dopiero wyrabiam sobie zdanie.
 

Ostatnio edytowane przez Wired : 14-03-2023 o 11:09.
Wired jest offline