Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-03-2023, 06:41   #8
Wired
 
Wired's Avatar
 
Reputacja: 1 Wired nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
Jeżeli przyjąć, że gra się młodymi wampirami, które raptem w swojej historii zbiorą z 5-6 kropek w sumie, to ja uważam tę zmianę na plus. Teraz możesz mieć w sesji trzech przedstawicieli tego samego klanu i nadal każdy może zaczynać z innymi dyscyplinami. Żadna się nie powtórzy.
To jest pozytyw, ale z drugiej strony niektóre połączenia dyscyplin imo są przesadzone przez tą oszczędność, jak np. współdzielenie Oblivion przez Losambra i Hecate, przecież Losambra to nigdy nie byli nekromanci.

Ministerium/Setytom odebrano całą dyscyplinę, zapominając że oni mieli dzięki niej swoją wersję magii krwi, a wątek dołączenia do nich części Samedi w ogóle nie odbija się na dyscyplinach klanu czy na amalgamatach (za to istnieje karta fabuły dla Hecate co ma atut "my Setite friend" by oddać tę zależność że Samedi są również w Ministerium - czyli obcy klan ma z tego pożytek a ich własny nie?)

Poza tym ogólnie przez to że moce krwi nie wymagają nauczyciela jak wcześniej (a przynajmniej tego nie zauważyłem) to przestają być unikalne dla danych klanów. Nawet przy opisie amalgamatu dla Tzimisce (Zniekształcenie) jest dodane że "Nosferatu są niezdolni do użycia tej mocy do czegokolwiek innego niż ukrycie swej tożsamości" - czyli, jeśli dobrze czytam, każdy klan jak się postara może mieć każdą moc, a fakt że są one amalgamatami ułatwia do nich dostęp bo nie trzeba polować na rzadką krew np. Salubri wystarczy mieć odpowiednie dyscypliny z dowolnego źródła (jak typ drapieżnictwa).
 

Ostatnio edytowane przez Wired : 20-03-2023 o 06:52.
Wired jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem