Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-03-2023, 23:44   #3
Morph
 
Morph's Avatar
 
Reputacja: 1 Morph nie jest za bardzo znany

Nanatar zapraszam serdecznie. Mówisz netrunner, ja mówię w porządku. Jak dla mnie to od zawsze była jedna z ciekawszych roli w CP. Specyficzna, to fakt, ale niewątpliwie zawsze interesująca.

Tworząc postać pomyśl o tym, czym dokładnie zajmowała się twoja postać przez osiedleniem się na Marsie, jak i już po zatrudnieniu w KTRC.
Opcji jest wiele, a z każdą z nich wiążą się inne ewentualne profity, jak i zagrożenia. Przy czym muszę zaznaczyć, że netrunnerem może być też osoba, która nie integruje się z Siecią poprzez własny mózg. Wtedy będziemy mieli do czynienia z takim klasycznym hakerem lub programistą, czy też innym administratorem sieci. Oczywiście to blokuje wiele możliwości związanych z tą rolą, ale za to jest to opcja o wiele bezpieczniejsza.

Miej też z tyłu głowy SCP (Punkty Społecznego Zaufania). Rola netrunnera, to zawód podwyższonego ryzyka, więc konieczne jest tutaj odpowiednia balansowanie pomiędzy lojalnością wobec systemu, a ewentualną pokusą przekraczania wyznaczonych granic.
Oczywiście możesz być w pełni lojalnym obywatelem, twój wybór. Ja do niczego nie namawiam. Przedstawiam tylko możliwe opcje.

Oczywiście takie zastrzeżenie dotyczy wielu klasycznych cyberpunkowych ról. W tej sesji role należy odczytywać, jako swego rodzaju archetypy, które można modyfikować i wypełniać po swojemu treścią.
Ewentualnie podejść do tego w taki sposób, że taka dajmy na to rola fixera, to przeszłość postaci, zanim zatrudniła się ona w KTRC.

 

Ostatnio edytowane przez Morph : 26-03-2023 o 23:51.
Morph jest offline