Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-04-2023, 21:41   #45
Arthur Fleck
 
Arthur Fleck's Avatar
 
Reputacja: 1 Arthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputację
- Jakie spoiwo? Jaka straż sąsiedzka? Straż sąsiedzka leży tam, w holu – zwrócił się do młodego Polaka – Cokolwiek sobie o mnie myślisz, jesteś w błędzie chłopcze. To racje żywnościowe, które zostawia nam wojsko zwyczajnie nam się należą. I mam zamiar o nie walczyć, czy się to komuś podoba czy nie.

A z bestiami mam swoje rachunki do wyrównania, dodał w myślach, które nagle niczym trujące opary wypełniły obrazy i dźwięki rozszarpywanych ludzi.

- Nikt nie będzie Malvinowi Larusso mówił gdzie może chodzić a gdzie nie – kontynuował wylewając swoje żale - Ja nie potrzebuję dobrych rad, bo sam potrafię o siebie zadbać. Nie żyjemy w książce i nic nie jest z góry ustalone. A jeśli jest, jeśli ktoś nam z góry nakreślił scenariusz i tego żarcia od wojskowych nie da się zdobyć, to po co w takim świecie żyć?
Dopiero chwili zorientował się, co powiedział do niego Harry. Gdy Malvin już zaczął tracić wiarę w swoją poczytalność i rozpaczliwie próbował przedstawić swoje argumenty, uciekając się nawet do spraw transcendentnych, siły wyższej, z góry ustalonego porządku oraz braku wolnej woli, w sukurs przyszedł mu sportowiec. Larusso nie miał o nim wyrobionego zdania. Jako lokator wydawał się bezproblemowy, ochroniarz nie pamiętał by kiedykolwiek jego nazwisko znalazło się z notesie wykroczeń. Z drugiej strony nie raz i nie dwa widział na kamerach jak ruda Gina z szóstego piętra odwiedza go w mieszkaniu. Facet nie wziął sobie do serca dziewiątego przekazania, ale umówmy się, że są gorsze występki niż pożądanie żony bliźniego swego.
- Pójdziesz? – zapytał retorycznie, a gdy efekt zaskoczenia minął skinął mężczyźnie z wdzięcznością.
 
Arthur Fleck jest offline