Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-04-2023, 04:28   #586
Klejnot Nilu
 
Klejnot Nilu's Avatar
 
Reputacja: 1 Klejnot Nilu ma wspaniałą reputacjęKlejnot Nilu ma wspaniałą reputacjęKlejnot Nilu ma wspaniałą reputacjęKlejnot Nilu ma wspaniałą reputacjęKlejnot Nilu ma wspaniałą reputacjęKlejnot Nilu ma wspaniałą reputacjęKlejnot Nilu ma wspaniałą reputacjęKlejnot Nilu ma wspaniałą reputacjęKlejnot Nilu ma wspaniałą reputacjęKlejnot Nilu ma wspaniałą reputacjęKlejnot Nilu ma wspaniałą reputację
Utamukeeus skinął głową i już samo to mogłoby wystarczyć za odpowiedź, bowiem Komandor Diaz zdawała się wiedzieć więcej na temat przeszłości Boga Słońce niż on sam.
- Opowiadając o Mitrze, ale też w ogóle o naszym gatunku, trzeba zrozumieć i otworzyć się na fakt, że jakieś elementy będą niewytłumaczalne. "Moce", "Rytuały" czy "Artefakty" będą brzmieć niewiarygodnie, ale dzieją się naprawdę. Odpowiadając jednak na Twoje pytanie: tak, mam na myśli tego samego, aczkolwiek przyznam, nie znam tak szczegółowo przeszłości Boga Słońce. Wiem, że urodził się milennia temu w Persji, a od ostatnich dwóch tysięcy lat panował w Londynie, czyniąc z tego właśnie miasta swoją główną siedzibę. Osobiście poznałem go przybywając do Wielkiej Brytanii po zakończeniu Pierwszej Wielkiej Wojny. Obecnie, znalezienie go jest niemożliwe. Bóg Słońce zginął podczas bombardowania miasta w trakcie Drugiej Wielkiej Wojny. Jego najbliżsi sojusznicy uknuli spisek przeciwko niemu, zwabiając go do magazynu amunicji w trakcie bombardowania. Według relacji które zebrałem osobiście, od kilku osób, w tym jednego ze spiskowców, Mitra nie przeżył tego zamachu. Niektórzy jednak wierzą, że po wybuchu, Mitra zebrał resztki swojej potęgi i osłabiony pokonał pieszo kilka kilometrów. W lesie na południu miasta, wspomniane kilka kilometrów od miejsca, gdzie wcześniej stał magazyn amunicji, podobno znajduje się leże Boga Słońca, które ostatkami sił wykopał swoimi własnymi rękoma, by następnie zapaść w letarg. Nie zweryfikowałem tej teorii i nie sprawdziłem tego miejsca, ale myślę, że mógłbym je odnaleźć. Resztki kultu Mitry, które działały po odejściu Pana, obecnie prowadzą działania by sprowadzić go z powrotem, być może są nawet w trakcie tego procesu właśnie teraz...
 
__________________
The cycle of life and death continues.
We will live, they will die.
Klejnot Nilu jest offline