Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-05-2023, 01:23   #12
Morph
 
Morph's Avatar
 
Reputacja: 1 Morph nie jest za bardzo znany
Nanatar oto odpowiedzi na twoje pytania:
ad. 1 Prawilnie, to jest tak, że jeżeli jest to faktycznie dajmy na to Astronawigacja 0, a postać nie ma jeszcze rangi w tej umiejętności, to zapisujemy sobie Astronawigacja 0. Jeżeli natomiast ma już rangę 0 w tej umiejętności, to nie ma z tego rzutu profitu.
Muszę zbiorczo ogarnąć wszystkie KP i zobaczyć, jak dużo jest tych nazwijmy to pustych rzutów. Jeżeli będzie ich jakoś strasznie dużo, to pomyślimy o jakieś rekompensacie.

ad. 2 I znowu prawilnie wygląda to tak, że umiejętności z paczki są na poziomie 1. Jeśli już masz daną umiejętność na 1, to jej wybranie nic ci nie daje.
Paczki mają służyć temu, żeby dać graczom minimum niezbędnych umiejętności do dobrej zabawy w wybranej przez nich konwencji.
Jestem jednak elastyczny i jeżeli gdzieś dojdziemy do ściany i na przykład jakaś umiejętność z paczki będzie taką sierotą, która nic nie daje, to się jakoś dogadamy dla dobra ogółu i całokształtu zabawy.

ad. 3 Jeżeli jest to Korsarz z tabelki "MUSTERING-OUT BENEFITS" to oznacza to udział w statku typu Korsarz. Taki udział oznacza zarówno posiadanie części własności w innym statku niż wasz, ale także może to być jakiś dług wdzięczności u jakiegoś załogi takiego statku. Zgodnie z zasadami za taki udział można obniżyć też cenę dowolnego statku, jaki chce się kupić o wielkość zgodną z tabelką. W naszym przypadku, jak wspomniałem będzie to można przehandlować za jakiś szpej do waszej krypy.

Ugly raptor to brzmi dumnie. Poda mi się. Oczami wyobraźni już widzę ten koślawy malunek na poszyciu niczym na amerykańskich bombowcach.
 
Morph jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem