Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-05-2023, 16:59   #16
Aro
 
Aro's Avatar
 
Reputacja: 1 Aro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputację
Powitać.

Na sam początek krótka notka o postaci, skoro nasze zuchy się już znają:

Cytat:
Malcolm "Mal" Reyes
vel Armiño


“Jestem siedemdziesięcioma kilogramami skóry i kości.
Sarkazm i intelekt są moją jedyną obroną.”


Urodzony i wychowany na ulicach Pokatuny Malcolm swoją dorosłą karierę rozpoczął w szeregach jednej z grup zajmujących się odzyskiem dryfujących wraków i złomowanych okrętów, jednak kariera w szeregach złomiarzy nie potrwała długo i Reyes powrócił na rodzinną Pokatunę, zgadzając się w pełnej rozciągłości z opinią pracodawców, którzy nie wróżyli mu sukcesów z racji tego, że był bardziej zainteresowany analizą wraków, ich technologii i systemów aniżeli odzyskiem. Przez następne lata pracował w "Brązowym Karle", barze należącym do byłej uczonej Andromedy która z czasem stała się dlań mentorką i matczyną figurą. Reyes w "Karle" oferował usługi obejmujące między innymi naprawy, analizy, hakowanie i budowę drobnych gadżetów, od czasu do czasu również maczając palce w kradzieżach, oszustwach i wyłudzeniach. Z jakiejś przyczyny Malcolm opuścił swoje wieloletnie stanowisko w barze, wchodząc w posiadanie sporej ilości kredytów, co podejrzanie zbiegło się z czasem z zuchwałym skokiem pewnego gangu na frachtowiec pod protekcją Bractwa Czarnego Feniksa.

Malcolm zdaje się nigdy nie brać niczego na poważnie, epatując lekką dyspozycją i uciekając w mniej lub bardziej dobroduszny sarkazm przy każdej okazji. Stosuje oportunistyczne podejście w wielu kwestiach życiowych, jest pewny siebie i swoich zdolności (czasami aż za), ma tendencję do fiksowania na punkcie szeroko pojętej technologii. Nie uznaje większości szeroko przyjętych norm społecznych, zwłaszcza tych mających korzenie w imperializmie. Nienawidzi skoków międzygwiezdnych (a właściwie przebywania w nadprzestrzeni), nie cierpi telepatów, nie ufa osobom prędkim do poufałego zachowania, nie cierpi rasizmu i ksenofobii. Ma irytujący zwyczaj rozwodzenia się zbyt długo i szczegółowo na tematy go interesujące (jak technologia, systemy okrętowe czy komputery).


Jeśli idzie o powiązania, to Malcolm ma dwa wydarzenia z kariery:

Cytat:
Drifter Event: Life on the edge hones your abilities. Increase any skill you already have by one level
Rogue Event: You are involved in the planning of an impressive heist. Gain a skill
W przypadku pierwszego widziałbym możliwe powiązanie z postacią Kethariana, jako że Leclerc pracował na stacjach orbitalnych i mogli się poznać na pokładzie którejś z nich. "Life on the edge" sugeruje jakiś mało przyjazny system, a umiejka którą wybrałem z tego wydarzenia to Engineer (Power Plant), wobec czego mogli współpracować przy naprawie jakichś systemów zasilania?

W drugim przypadku może postać Nanatara była tzw. getaway driver przy tym napadzie?



Cytat:
Napisał Morph
Można mieć maksymalnie dwa takie powiązania.
Można dzięki tej regule podnieść dowolną umiejętność nową lub już posiadaną, ale maksymalnie do poziomu 3. Nie można dzięki tej regule zdobyć tylko umiejętności “Jack of All Trades”
A rozwinąć? Bo w sumie to się zastanawiałem czy nie wykorzystać tego increase'a z wydarzenia właśnie na Jack of All Trades żeby ew. załatać jeszcze bardziej jakieś braki w ekipie, ale ostatecznie nie chciałem kombinować lewych manewrów, licząc że wpadnie mi również pożądany bonus do Inżynierii.



Co do pakietów, to tutaj wrzucam umiejki Malcolma. TBH Diplomat pasuje mi najbardziej ze względu że daje rozwinięcie obu zdolności, które chciałbym rozwinąć (Comms i Computers), ale jest najsłabszy tematycznie. Jeśli zdolności będą sumowane RAW (rules as written), to większość niewiele mi daje/nie pasuje mi tematycznie do postaci, więc też za specjalnie nie mam jakichś preferencji. Pomyślę, później też zajrzę do tego doca.



Co do statku: szybki, mały, zwrotny, mobilny, lekko uzbrojony. W dużej mierze moja opinia pokrywa się z tym co Muagor zdążył już napisać. Jeśli idzie o przykłady z podręcznika, to jakieś zmodyfikowane wariacje Far Tradera, Free Tradera lub Scout/Courier. Najbardziej skłaniam się ku temu ostatniemu, najważniejsze aby statek był streamlined i pozwalał na loty w atmosferze. I miał kąt w maszynowni, który Malcolm mógłby przerobić na swoją sypialnię.

EDIT: A, i przekleję potencjalne nazwy krypy z karty:

Cytat:
Argo, Underdog, Libera, Eleutheria, Strigida, Strix, Swoboda, Sobira
 

Ostatnio edytowane przez Aro : 11-05-2023 o 17:12.
Aro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem