Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-05-2023, 16:27   #17
Bonifacy
 
Bonifacy's Avatar
 
Reputacja: 1 Bonifacy ma wspaniałą reputacjęBonifacy ma wspaniałą reputacjęBonifacy ma wspaniałą reputacjęBonifacy ma wspaniałą reputacjęBonifacy ma wspaniałą reputacjęBonifacy ma wspaniałą reputacjęBonifacy ma wspaniałą reputacjęBonifacy ma wspaniałą reputacjęBonifacy ma wspaniałą reputacjęBonifacy ma wspaniałą reputacjęBonifacy ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Ketharian Zobacz post
Dziękuję za objaśnienie, już rozumiem jak to by miało działać. Bardzo podobna idea rządziła walką w sławnych Kryształach Czasu: mowa tu o zasadzie opóźnienia, gdzie wszystkie postacie miały współczynnik Szybkości (zwykle mieszczący się w przedziale 60-120) i gdzie każda czynność w walce miała przypisane Opóźnienie (prezentowane w wielokrotnościach dziesiątek, np. napięcie łuku 20, a cios toporem półtoraręcznym typowym 70). W grze zbierało się deklaracje wszystkich graczy, odejmowało się ich Opóźnienia od Szybkości podstawowej i uzyskiwało tzw. momenty w trakcie tury, gdzie następowało rozliczenie efektu akcji.

Zasady te miały ogromny matematyczny urok, ale prawdą jest, że mocno komplikowały rozgrywkę.
Ej to jest bardzo logiczne rozwiązanie. Może to ulepszę koncepcyjnie i zaimplementuje do systemu.

-------------------------------------------------------------------------------

Ogólnie twierdze, ze na wszelkie gorzkie żale najlepsza jest chęć do nauczenia się mechaniki przez kilka sesji, aż rzuty wejdą w krew. I ta trudna miłość zaowocuje. A zauważyłem, ze najwięcej krytykanctwa otrzymałem od osób w kategorii "Nieprzeczytane/Przeczytałem po lebkach i nie zagram".

No cóż. Będę cos tam dłubał dalej. Jak trochę popisze to znów zrobię topic i będzie zgromadzenie

Miłego dnia!
 
Bonifacy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem