Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-05-2023, 18:42   #11
Athos
 
Reputacja: 1 Athos ma wspaniałą reputacjęAthos ma wspaniałą reputacjęAthos ma wspaniałą reputacjęAthos ma wspaniałą reputacjęAthos ma wspaniałą reputacjęAthos ma wspaniałą reputacjęAthos ma wspaniałą reputacjęAthos ma wspaniałą reputacjęAthos ma wspaniałą reputacjęAthos ma wspaniałą reputacjęAthos ma wspaniałą reputację
Kowalski po raz kolejny sięgnął po wino.
- Starożytni wznosili toasty wylewając zawsze kilka kropli za zmarłych czy też na cześć bogów. Jednak dzisiaj ten gest pewnie byłby uznany za mało elegancki stąd pozostaje mi tylko w skrytości uronić krople na cześć tego dzielnego chłopca. W tej bajce nie ma babci, nie ma wnuczki, nie ma też wilka, jest tylko potwór. Każdy myśliwy, nawet przypadkowy znajdzie go, prędzej czy później. Technika policyjna cały czas się rozwija. To, co jeszcze kilka lat wcześniej uznalibyśmy za fantastykę, dzisiaj stanowi standard. Ta opowieść, którą Panią uraczyłem, a która stanowi nieodzowny element mojej biografii, uświadomiła mi, że człowiek nie szuka zemsty. Jesteśmy stworzeni do tego, aby zadawać pytania, a potem szukać odpowiedzi, aby zrozumieć. Kiedy zadzwonił do mnie mój przyjaciel wiedziałem, że zdarzyło się coś strasznego. Wiedziałem dlaczego wybrał mnie, dlaczego powierzył mi tę misję i czego oczekuje ode mnie. Czuję to samo, co on. Mogę więc zapewnić Panią, że morderca zostanie odszukany, to jednak nie ukoi bólu. Mój przyjaciel chciałby się dowiedzieć dlaczego do tego doszło, a to niestety nie zawsze przyświeca pani kolegom po fachu, którzy myślą o tym, aby jak najszybciej zamknąć sprawę. Prokurator z Bochni nie lubi się wychylać, nie jest wylewny. To konkretny służbista. To samo można powiedzieć o policji, która w przypadku standardowej procedury zajęłaby się tą sprawą. Potrzebujemy kogoś, kto znajdzie odpowiedź na pytanie, nie kto?, ale dlaczego? Tylko to da spokój mojemu klientowi.
 
Athos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem