Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-05-2023, 15:59   #32
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
1. Jak to jest ze snem elfów, bo nie doczytałem się zmian w Bastionie. Co trzy dni 8 godzin medytacji a raczej Bran-Wa-Shin? Czy można to rozdzielić na np. dwa dni po 4h i jeden dzień nic albo nawet na trzy dni? Jakby medytacja została przerwana to od nowa musi wyrobić całą normę czy kontynuuje tam gdzie zaczął? Czy po prostu śpi normalnie jak ludzie?
- Śpią jak ludzie. Niezbyt kojarzę aby w podręcznikach coś pisało na ten temat ale może coś przegapiłem. Poza tym upierdliwe by było robić grafik snu dla jednej postaci. Więc opcja aby elfy spały jak cała reszta jest najprostsza z możliwych.



Cytat:
2. Padło pytanie do Duivela o Stefana... Teraz mam ja pytanie w związku z tym. Na ile mogę "mówić" za BNów? Bo zrozumiałe, że gracze na sesji oprócz BG operują również pomocnikami/chowańcami tej postaci. Ja zawsze unikam pisania o reakcjach postaci innych niż te którymi kreuje, a szczególnie dotyczy to ważnych BN i innych BG. Czy jak jest jakiś mało znaczący BN to możemy troszkę nim pokierować (coś powiedzieć za niego, albo jakąś reakcję opisać)?
- No zwykle to Gracz odpowiada za poczynania swojego BG a MG za BN-ów. W bastionowej mechanice Gracze mogą też kierować swoimi pomocnikami tak jak rezerwowymi postaciami. I mnie nawet niezbyt sie uśmiecha sterować nie wymyślonymi przeze mnie postaciami. Więc no raczej jak chodzi o jakieś reakcje BG-BN to wolałbym mieć w to wgląd.

- No i nie wiem jaką masz hierarchę w "mało znaczących BN-ów" no ale pytanie o Stefana to akurat zadaje szefowa całej karawany




Cytat:
3. Historie BNów. mam jakąś małą historię skąd mój BG zna Stefana, ale też nie wiem na ile mogę sobie pozwolić.
- Podobnie jw. Ale mam tutaj takie sztampowe, eRPG-owe ćwiczenie pt. "Odwróć sytuację". Czyli powiedzmy to o Waszych BG jakiś MG np. ja albo inny albo inny Gracz bez uzgadniania z Wami opisuje jakąś scenkę czy historię o Waszej postaci. I nie macie tu nic do gadania bo pisze tą historię i wrzuca w post. Fajne to by było? Dmyślam się, że jakby historyjka czy scenka Wam podpasowała to pewnie tak. Ale w innych wypadkach niekoniecznie.

- No i to samo z BN-ami. Jak ktoś lubi światotworzyć o BN-ach to proponuję zainwestować w pomocników. Bo tak z pamięci to chyba tylko dwie postacie ich wzięły. A co do innych BN-ów no to chyba by wypadało coś ustalić z autorem postaci, dać do wglądu czy coś w ten deseń.




Cytat:
4. Widziałem, że są używane inne języki. Co w przypadku Eltharin? W naszym świecie to celtycki czyli np. gaelicki? Czy pisać po polsku z adnotacją, że inni tego nie zrozumieli bo to w języku elfów?
- No u nas nie ma elfów to nieco trudno coś porównywać. Ale przypuszczam, że można by się posłużyć Google Translate i wybrać coś z celtyckiego czy gaelickiego.

- Ale, że mało kto zna takie niszowe języki to dobrze by było umieszczać tłumaczenie tekstu np. gdzieś na dole. Podobnie jak ja w ostatnim poście. Ja to stosuję także w innych sesjach gdzie są jakies obce języki. Zwłaszcza jak ktoś z grających powinien znać taki język. Np. ja jakbym odgrywał elfa to no elf powinien znać swój rodzimy język a ja osobiście celtyckiego czy gaelickiego nie znam.

- I te wstawki zagranicznego języka to raczej kosmetyka dla smaku i robienia klimatu. Jakby cała rozmowa miała być w ichnim języku to wystarczy zaznaczyć po jakiemu to się mówi i pisać normalnie po polsku. Dajmy na to jakby teraz Alezzia zagadała do tileańskich soldatów to nie ma co się z włoskim fatygować, wystarczy w opisie zaznaczyć, że gadają po tileańsku.




Cytat:
Wysłałem zwiadowców do lasu, w kierunku w którym wskazywało dwóch cudakow. I tu pytanie. Na ile jak, czyli Marek, widzę ich zmysłami? Tak samo - reszta oddziału widzi scenkę z boku, a Gotthard bierze w niej udział.
- Trochę nie jestem pewien o co pytasz. Ale tam końcówka posta to opisana z perspektwy skradaczy. Tam co się Hochandczyk wypowiada. To pod te wszystkie postacie co deklarowały, że jakoś tam podchodzą i skradają się do dwóch obcych i jednego swojego. To wszyscy oni pi x oko mają właśnie taka perspektywę.

- A co do jakiejś telepatii zbiorowej no to nie. Aby Gotthart mógł wiedzieć to co dwóch Kozaków to musiałby wjechać w las i z nimi pogadać no albo oni wyjść na szlak i z nim pogadać.

- Ale jako Gracz możesz odgrywac swoich pomocników jako rezerwowe postacie. No ale jw. czyli bez jakiejś zbiorczej telepatii czy innego nadawania obrazu i głosu przez wi fi live



Cytat:
I w ogóle czy nie za dużo sobie pozwalam?
- Tzn?




Cytat:
Skarga :P
Nie dostałem PD za wczesne wrzucenie posta

- Faktycznie Dopisałem
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem