Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-06-2023, 15:28   #49
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Tura 04 - 2521.04.23; wlt; przedpołudnie

- Oki, to mój post jest :> co do terminu na wrzucenie postów to do pt. 06.09 a więc jest 6,5 dób na zmajstrowanie posta. Ktoś wrzuci w sb rano to też tragedii nie będzie.


Stan Zdrowia:

Gotthard Distler; R 4; 12/12 HP (s.zdrowy)
Tobias Walder; R 2; 15/15 HP (s.zdrowy)
Stefan Jeager; R 2; 12/12 HP (s.zdrowy)
Duivel Mundo-naru; R 3; 12/12 HP (s.zdrowy)
Eitri "Sinoręki" Ironforge; R 4; 14/14 HP (s.zdrowy)
Alezzia di Lucci; R 4; 12/12 HP (s.zdrowy)



Stan PD-ków


Gotthart 10 PD za wrzucenie postów

Gotthart 10 PD za scenkę po tłumaczeniu Alezzi

Gotthart 10 PD za decyzyjność

Duivel 10 PD za wrzucenie postów

Duivel 5 PD za scenkę rozmówki z Petrą o Stefanie

Duivel 5 PD za scenkę rozmówki przy krzyżówkach

Duivel 10 PD za scenkę po tłumaczeniu Alezzi

Stefan 10 PD za szybki post

Stefan 5 PD za scenkę rozmówki z Theiss o wykałaczkach

Stefan 5 PD za scenkę przy krzyżówkach

Thobias 10 PD za szybki post

Thobias 10 PD za scenkę rozmówki z Thobiasem o polowaniach

Thobias 10 PD za scenkę przy krzyżówkach

Alezzia 10 PD za szybki post

Alezzia 15 PD za scenkę rozmówki z kusznikami

Eitri 5 PD za wrzucenie posta

Eitri 15 PD za scenkę przy brodzie


Razem:

Gotthard 95 + 30 = 125 PD
Tobias 50 + 30 = 80 PD
Stefan 70 + 20 = 90 PD
Duivel 95 + 30 = 125 PD
Eitri 65 + 20 = 85 PD
Alezzia 30 + 25 = 55 PD


---




- Z ogłoszeń parafialnych to bardzo dziekuję za wypełnienie ankiety. Na razie mam 5 z 6. Więc jeszcze poczekam parę dni

- Ponieważ ogólnie z ankiety i podobnych rozmów wyszło, że raczej jest tendencja na spróbowanie się z Google Dock w sesji to założyłem ten doc. Tutaj jest link: https://docs.google.com/document/d/1...Wv5K3MLUE/edit

- Dla informacji jak wygląda doc w praktyce to ostatnie posty Zell i Seachmalla były pisane z użyciem doca. Chociaż jeszcze w mocno improwizowany sposób w KP czy jakichś innych docach. Przyznam, że mam obawy przed tak dużą iloscią uczestników sceny przenosić na doc ale mimo wszystko jestem gotów spróbować. Głównie po to aby nie było jakichś smętów, że wszyscy chcieli doc ale nie ma bo MG się nie zgodził

- Moje doświadczenie z docowanie mówi mi, że wiele tu ma znaczenia grafik uczestników i to ile oni mogą poświęcić czasu i uwagi na sesje w tym docowanie. Po prostu ci co nie mogą lub nie chcą to zwykle nie są fanami docowania. Przy docowaniu jest ryzyko, że ktoś odpisze powiedzmy w poniedziałek i czeka na odpis reszty. A ktoś drugi przyjdzie i odpisze w środę więc dwa dni może ten pierwszy stać i czekać na odpis. A gdy jeszcze w scence jest ktoś trzeci i odpisze w czwartek czy piątek to też trzeba na niego poczekać. Ogolnie to im więcej osób w scenie tym trudniej zebrać komplet odpisów w doc. Dlatego często sesje docowe robią się bardzo sandboxowe gdzie można pisać w tym samym czasie ale osobne scenki poszczególnych BG. Bo wtedy wystarczy komplet dwóch osób (Gracz i MG) do kompletu odpisów. Ale mimo wszystko w sesjach docowych da się załatwić więcej spraw w ciągu tej samej jednotygodniowej tury, scenki robią się pełniejsze i bardziej rozbudowane gdy można więcej niż raz zrobić akcję i reakcję w danej scenie. Bo bez tego, pisząc "post w post" to za wiele się nie poleci z akcją jak trzeba czekać na reakcję drugiej strony. Ogólnie doc to narzędzie a narzędzia używają ludzie. Samo w sobie to tylko narzędzie.


- Przy przeklejaniu tekstu docowego w post nie zachowuje on kolorów. Bo zwykle w doc każdy wybiera sobie swój kolor jakim pisze. Więc wygląda to w doc dość kolorowo no i wiadomo kto co mówi po samym kolorze (o ile nie jest się daltonistą i ktoś nie używa podobnych kolorów ) ale gdy się przekleja taki docowy tekst i wkleja w post wówczas wszystko jest na czarno. Dlatego miejcie to na uwadze przy korzystaniu z doca i piszcie tak aby nie tylko po kolorze było wiadomo co kto mówi



---



- Oki, co do sytuacji w poście. Post jest podzielony na trzy części. Pierwsza to omówienie tego co się działo do przybycia Petry i większości oddziałów. Czyli najpierw rozmówki Alezzi z kusznikami a potem wszelkie tłumaczone rozmowy. Druga część to przyjazd szefowej i jej rozmówki z kusznikami jak i resztą. Oraz decyzja aby zboczyć z pierwotnej trasy i pojechać do Tongruben aby sprawdzić co się tam dzieje. Trzecia to już w samym Tongruben gdzie jest narada co robić dalej.

- Ogólnie to zajęło to wszystko ok 1-2 h więc pora się zbliża do południa.


- Po rozmowie z Edgaro a raczej obejrzeniu go bo jest w zbyt ciężkim stanie aby rozmawiać, Petra wychodzi na zewnątrz no i pyta co kto uważa w sprawie tych kuszników. W pierwszej kolejności pyta dowódców oddziałów czyli Gieorgija, Renate, Stefana i Gottharta. Z czego BN-i są mniej więcej skorzy zaryzykować akcję ratunkową. Chociaż te bagna i mgła nie są zachęcające więc tak bez entuzjazmu te zgłoszenia.


- Z opisu Stefana i wieśniaków wynika, że kusznicy powinni być na zatopionej farmie. Ta jest ok 20-30 min marszu przez bagna od wioski. Oczywiście jak się wie gdzie i którędy iść.

- Przy wiosce mgła pozwala dość klarownie widzieć na ok 50 m i daje stopniowo zamazany obraz na kolejne 50 m. Jednak z opisu kuszników wynika, że tam na farmie mgła jest o wiele gęstsza. A strzelcy mogą strzelać do tego co widzą.

- Raczej trudno będzie konnym poruszać się po bagnach więc zapewne będą musieli zsiąść i poruszać się pieszo.



W tej turze bym chciał wiedzieć:


- co doradzają szefowej BG w sprawie odwrotu na szlak/akcji ratunkowej
- jeśli decydują się na akcję ratunkową to jak się do tego zabierają
- ogólnie jeśli coś ktoś robi przy spotkaniu, po drodze czy w wiosce to jest okazja



---


- No i chyba tyle z mojej strony na tą turę Jak jakies pytania czy coś pominąłem to dajcie znać
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem