Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-06-2023, 03:40   #113
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
No to się zbytnio nie popisałem pomyślunkiem...
- No cóż... ARK. Akcja - Reakcja - Konsekwencje. Ale mimo wszystko nawet jak jakaś decyzja wpakuje BG w tarapaty to przynajmniej coś się dzieje w sesji i jest co pisać. Najgorzej jak się trafi na brak decyzji i "to ja zostaję w karczmie i piję piwo". Bo wtedy naprawdę ciężko się prowadzi przygody takiej postaci. A póki się coś dzieje to jest ruch w sesji no i jest co pisać i sesja jakoś idzie do przodu



Cytat:
Dobra mam następujące pytania co do mojej niezbyt sprzyjającej sytuacji, chcę się wycofać możliwie szybko(ale bez paniki) zasłaniając się tarczą przed ostrzałem jednocześnie wypijając jedną z moich dwóch mikstur leczniczych:
- No to magiczna mikstura leczy 1k6 ŻYW. Jak potwierdzasz jej użycie no to możesz sobie rzucić na jakimś generatorze.

- Co do wycofania się to może próbować. Ma utrudniony ruch z powodu bagna ale nie jest unieruchomiony (czyli ma połowę SZY w tym grząskim terenie). A mniej więcej wie gdzie jest ścieżka, może też cofać się po swoich śladach.

- Tarcza o ile jest od frontu do przeciwnika daje też to utrudnienie do trafienia, także przy atakach zasięgowych. Chyba, że te nie idą od frontu.



Cytat:
- Co z moim psem, bo skoro jestem prawie do pasa w bagnie to tego musiałem raczej zostawić na drodze?
- Do pasa to raczej nie. Do pasa to byłby już bardzo trudny teren czyli 1/4 SZY. Bagno jest więc gdzieś do kolan. Tak przeciętnie. Bo mogą się trafić albo płytsze albo głębsze miejsca ale ogólnie/średnio to jest gdzieś do kolan.

- A pies jest tam gdzie ma być. Jak mu Stefan kazał zostać na ścieżce to został, jak polazł z nim to gdzieś tam się kręci koło niego. To sam możesz zdecydować.



Cytat:
Czy zapadam się w bagnie? Pytam się ponieważ mam koncept aby wykorzystać to że jestem do pasa w bagnie i przyklęknąć aby jeszcze bardziej zmniejszyć swoją sylwetkę, jak sądzę powinienem się wtedy spokojnie zmieścić za swoją średnia tarczą od frontu? Po za tym nie spodziewam się cudów ale błoto chyba powinno zapewniać odrobinę ochrony częścią ciała znajdującym się pod nim?
- No jw czyli przeciętnie to błoto jest do kolan. A przyklęknąć może tylko wtedy jest nieruchomy. Przyklęk zmniejszy sylwetkę celu i da mod -10 do trafienia (ok 3/4 standardowej sylwetki). Tarcza Stefana o ile jest od frontu do przeciwnika daje dodatkowe -30 do trafienia.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem