Wątek: Starbase ECHO-1
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-07-2023, 14:12   #13
Dhratlach
 
Dhratlach's Avatar
 
Reputacja: 1 Dhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputację
Mikhail - Kwatera 1A

Odświeżenie się było priorytetem. podobnie sprawdzenie kompletności bagaży… jednak pierwszą rzecz którą zrobił kiedy wszedł do kwatery było, po upewnieniu się, że jest sam, pytanie do sztucznej inteligencji. Nie zajmował tej koji samodzielnie…

- SAM, jakiego algorytmu użyłeś przydzielając tą kwaterę?
- Oparłem się o algorytm marketingowy stosowany obecnie w GeoTerminal HQ. Po przejrzeniu CV, ocenieniu osiągnięć, udokumentowanych umiejętności oraz stworzeniu bazowego profilu psychologicznego i oparciu przydziałów o obecny skład osobowy podzieliłem kwatery według klucza: 1A, potencjalny pion administracyjny. 1B, męska obsługa bazy. 1D, żeńska obsługa bazy. 1E, pion naukowy żeński. 1C zostawiłem na przyszłe potrzeby związane z kolejnymi członkami załogi stacji. 1F jest tradycyjnie zarezerwowana dla gości bazy. Obecnie zajmuje ją pani audytor i jej ochroniarz.- wyjaśnił SAM odzywając się poprzez sieć w głowie Mikhaila. -Mogą nastąpić zmiany w tej kwestii w przyszłości zarówno na życzenie członków załogi, jak i z powodu innych okoliczności.
- SAM, dziękuję za tą informację. -odpowiedział S.I. w myślach i ruszył wziąć szybki prysznic. Niby nie potrzebował… ale właśnie tego potrzebował. Choćby po to, by się dobudzić, a miał do tego ważny powód. Potrzebował klarownej głowy do dalszych, pierwszych kroków na stacji badawczej.. Wsunął dwa datachipy do naramiennego komputera.
- SAM, sprawdź czy są w systemie pliki tymczasowe z okresu przebywania poprzedniej grupy badawczej. Jeśli ich nie ma, przywróć je odtwarzając łącza ścieżek.

Miał plan… pliki tymczasowe poprzez analogię do technologii górniczej powinny zapisać się na partycji systemu… jeśli ich umyślnie nie nadpisali… a było to mało prawdopodobne, a przynajmniej miał taką nadzieję… była nadzieja.
Przed oczami mężczyzny zaczęły wyskakiwać kolejne adresy partycji.


Databank A1C45 GH4578945.dty.UM68.CRT
Brak dostępu. Plik uszkodzony.
Databank A1C45 GH4578946.dty.UM68.CRT
Brak dostępu. Plik uszkodzony.
Databank A1C45 GH4578947.dty.UM68.CRT
Brak dostępu. Plik uszkodzony.
Databank A1C45 GH4578948.dty.UM68.CRT

- SAM, czy partycje które mi wyświetliłeś są partycjami system A.I.?
- To są adresy banków danych służących do gromadzenia informacji uzyskanych wyniku działań personelu, archiwizacji wydarzeń oraz monitoringu działania bazy. Aktualnie nie mam do nich żadnego dostępu. A podległe mi jednostki nie są w stanie dotrzeć do ich fizycznej lokalizacji. Postawiona więc hipoteza o fizycznym uszkodzeniu nie może być obecnie zweryfikowana przeze mnie. Uszkodzone banki danych nie wpływają znacząco na moją efektywność, acz wymagają ode mnie częstszego niż to było konieczne usuwania zbędnych plików i nagrań.- przyznał SAM.

- Rozumiem, dziękuję SAM. Powiedz mi, czy masz informacje, aby była załoga pytała o te banki danych, lub miała doświadczenie z bankami danych?
Przed oczami mężczyzny, pojawiły się kolejne pliki będące wirtualnymi kopiami dyplomów i uprawnień. Wyglądało na to, że pracujący na stacji klimatolog pełnił też rolę dodatkową jako administrator systemu i informatyk.
- Super… - mruknął Mikhaił. - Dziękuję SAM, wyświetl mi jeszcze dane Janosa i to będzie wszystko. Chciałbym wiedzieć dokładnie na czym się zna od strony technicznej.
Tu wysypały się przed oczami Mikhaiła, kolejne dyplomy i uprawnienia. Okazało się że Janos jest… eks-sierżantem Czwartego Korpusu Inżynieryjnego Marsa, ma uprawnienia pirotechniczne, saperskie, oraz rusznikarskie. Ukończył kursy związane z mechaniką pojazdów latających, lądowych oraz wodnych… aczkolwiek uprawniają go one do napraw jednostek podświetlnych. Nie mógł obsługiwać i serwisować napędów nadświetlnych.
Mikail skinął głową, ale nadal nie było informacji której szukał. Przynajmniej jednoznacznie, więc musiał dopytać.
- SAM, czy uprawnienia Janosa są wystarczające do napraw elektronicznych banków danych? Jeśli tak, w jakim stopniu.
- Jego uprawnienia tego nie obejmują.- przyznał SAM.
- SAM, pierwsze, czy ktokolwiek z obecnej załogi stacji ma uprawnienia do naprawy banków danych. Drugie, czy jednostki robotyczne stacji są zdolne podjęcia się takiej naprawy. Trzecie, wyświetl mi proszę dossier Pani Audytor jeśli masz takie informacji. - zakładał buty, a po nich była pora na marynarkę. Czytać, lada moment był gotów ruszać na spotkanie.

- Nie ma na stacji osoby która miałaby odpowiedni poziom znajomości elektroniki. Zidentyfikowałem też brak odpowiednich urządzeń w bazie do naprawy banków danych, aczkolwiek nie mając dokładnych informacji na temat rodzaju uszkodzeń, trudno oszacować jakie są potrzebne. Moje jednostki robotyczne nie mają dostępu do banków danych, bo te są umieszczone na szczycie stacji ECHO-1 i dotrzeć można jedynie poprzez spacer po bazie w próżni kosmosu.- po tej wypowiedzi wyświetlała się żmudna procedura otwierania zabezpieczeń tej części bazy, bowiem banki danych jak i rdzeń systemu komputerowego bazy były zabezpieczone niczym zawartość sejfu. Potem pojawiło się krótkie dossier pozwalające stwierdzić że pani Audytor ma około pięćdziesiąt lat doświadczenia w zawodzie, kilku pracodawców za sobą i wiele pozytywnych listów referencyjnych. Niewątpliwie była cenionym fachowcem. I odmłodzonym, bo nie wyglądała na swoje osiemdziesiąt sześć lat.

- To wszystko na teraz, dziękuję SAM - Po tych słowach i ubraniu się do końca ruszył na spotkanie z administratorem i mając SAMa za przewodnika. Uznał, że Audytorka mogła poczekać minutę czy pięć. W końcu sprawy stacji miały priorytet. W pamięci mając, że niedługo wypadałoby wysłać pierwszy raport…
 
__________________
Rozmowy przy kawie są mhroczne... dlatego niektórzy rozjaśniają je mlekiem!

Ostatnio edytowane przez Dhratlach : 02-07-2023 o 12:09.
Dhratlach jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem