Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-07-2023, 03:15   #101
Aro
 
Aro's Avatar
 
Reputacja: 1 Aro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputację
Oblany zimnym potem na widok lufy w niego wymierzonej Nate tylko pisnął, odruchowo unosząc dłonie w górę w pokojowym geście, zburzonym nieco palcami kurczowo zaciśniętymi na rękojeści noża. Całe szczęście, że Tim chociaż pozostawał obecnie w dosyć luźnej relacji z własnymi funkcjami poznawczymi, rozpoznał go jako przyjazną twarz i nie pociągnął za spust.

T-to ja — Nathaniel wydukał przytakująco na bezdechu.

Jedno zerknięcie na dymiącą radiostację wystarczyło, by stwierdzić że nie nadawała się do użytku, ale czy ten zabieg był celowy pozostawało zagadką. Stan, w jakim był Tim nie napawał nadzieją i chociaż chwilowo nie stanowił zagrożenia, nie oznaczało to że takim się nie stanie, jeśli zdecyduje się na podpisanie cyrografu, by ocalić swoją rodzinę.

To ja — Nate powtórzył półszeptem, ruszając z miejsca ostrożnym krokiem. Szare spojrzenie osiadło na Timie, lecz zjeżdżało co jakiś czas w stronę upuszczonego na podłogę rewolweru, kuszącego lepszą iluzją bezpieczeństwa niż nóż w garści. — Dziewczyny są na dole, byłem z nimi przed chwilą. Są w pokoju Evy. Nic im nie jest, Tim. Są bezpieczne. Zamknąłem drzwi do kuchni. Słyszysz? Nic im nie jest.

Nathaniel słabo nadawał się do gaszenia pożaru, jakimi były załamania nerwowe i ograniczył się tylko do podkreślenia bezpieczeństwa kobiet spokojnie wyważonym tonem - a przynajmniej na tyle wyważonym, na ile było go stać. Z każdą sylabą stąpając coraz bliżej Tima i broni na podłodze, stąpając ostrożnie jakby podchodząc drapieżnika mogącego w każdej chwili rzucić się w jego stronę w nagłym ataku.

Wszystko będzie dobrze — wyszeptał pusty frazes, pochylając się i wyciągając dłoń po rewolwer.
 
Aro jest offline