Wątek: Starbase ECHO-1
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-07-2023, 18:36   #18
Dhratlach
 
Dhratlach's Avatar
 
Reputacja: 1 Dhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputację
Vicente & Mikhail


Mikhail był kroków parę od drzwi kajuty, gdy te się otworzyły. Przed nim stał Vicente, a ich kropki na mapie bazy przed jego oczami znajdowały się w tym samym miejscu.

- Vicente… jak widzisz dzielimy tą samą kajutę. Właśnie miałem Ciebie szukać.
- Co? - Hiszpan był trochę rozkojarzony. - Ah… Mikhail. Tak. Wchodź.

Ustąpił mu miejsca w śluzie.

- Wziąłeś dłuższą drogę. - oznajmił inżynier - Dosłownie przed chwilą stąd wychodziłem. Tak, dzielimy kajutę.

- Hmmm? - Nie zrozumiał. - Zdążyłeś się rozpakować?

- Powiedzmy, tak czy siak zostaniemy tu na dłużej. Chyba, że sam, albo SAM zmieni ci przydział. - odpowiedział Mikhail z lekkim uśmiechem.

- Vicente, ustaliłeś coś w sprawie odzyskania danych poprzedniej załogi?

- Tak i nie… - Hiszpan podszedł do dystrybutora i nalał wody do kubka. Uniósł kubek drżącą dłonią rozchlapując ją na posadzkę. - Pliki są uszkodzone - wypił duszkiem i wyrzucił kubek do recyclera.- Mam na ten temat własną teorię ale chciałem o tym z wami porozmawiać później, po imprezie. Wybierasz się?

- Zgodnie z protokołem. - odpowiedział - Widzę, że jesteś zmęczony. Impreza nie ucieknie, a być stylowo spóźnionym nie szkodzi.

Mówiąc te słowa sięgnął pod prycze, wysunął drewnianą skrzynkę i wziął z niej butelkę.

- Protokół czasem wypada wzbogacić. Na mnie pora. Przyjdź kiedy będziesz gotowy.

- Hmmm? A tak, tak… Chyba wezmę prysznic na rozbudzenie i cię dogonię.

Geolog skinął mu głową w zrozumieniu i ruszył ku wyjścia.
 
__________________
Rozmowy przy kawie są mhroczne... dlatego niektórzy rozjaśniają je mlekiem!
Dhratlach jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem