Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-07-2023, 18:26   #29
Santorine
 
Santorine's Avatar
 
Reputacja: 1 Santorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputację
Cytat:
Więc obecnie mamy tylko pieniądze z miasta (o których ilość notabene chciałabym się potargować).
Może się to okazać trudnym zadaniem. Miasto wypłaca żołd strażnikom, którzy obstawiają wyjścia i są świeżo po wypłaceniu części nagrody za oczyszczenie twierdzy.

Do podsumowania (w moim poprzednim poście - http://lastinn.info/979444-post18.html ([Pathfinder 2e] Kult Pogorzelisk - Komentarze)) dodałbym jeszcze następujące kwestie:
  1. Lavena i Joresk idą negocjować z Gardanią. Sądzę, że nie musimy tego ubierać w scenę, wystarczy rzut na Diplomacy od Joreska (jako Aid) i Laveny (jako osoby negocjującej), a ja opiszę rezultat.
  2. Wiem, że podjąłem to wcześniej, ale ostateczna data przejścia przez magiczne wrota to nadal 7 Arodus? Ma to znaczenie, ile dni poświęciliście na Earn Income i jakie są koszty życia.
  3. Barykadujecie pozostałe wrota, ale nie zastawiacie sideł? Przynajmniej nikt nie wspomniał o jakichś konkretnych.
  4. Lavena i Katerina rozpoczynają przemyt, oznacza to, że muszą ogarnąć schody i posprzątać w cytadeli. Czyli przynajmniej 7 Arodus.
  5. Ponieważ Lavena i Kat rozpoczynają przemyt, negocjują stawkę z karczmarką. Tu także proponowałbym kwestię rozwiązać czysto mechanicznie.
  6. Joresk bada Wrota Łowców i odnajduje, że Krąg Alsety jest powodem trzęsienia ziemi.
  7. Joresk wykonuje Earn Income.
  8. Khair wykonuje Earn Income.

Coś pominąłem?

Przed samym wstępem do drugiej części chciałbym mieć listę, która w krótki sposób podsumuje, co się działo pomiędzy częściami i na co wszyscy się zgadzają. Co prawda moglibyśmy ubrać to w jakąś fabułę, jednak z doświadczenia wiem, że takie kwestie mają tendencje do wydłużania się, czego chciałbym uniknąć - chyba lepiej pokrótce załatwić formalności i zabrać się za kolejną księgę (chociaż niektóre pojedyncze kwestie, takie jak rozmowa z karczmarką czy ewentualny opis barykadowania mogę dodać do początku).

I jeszcze jedna informacja, o której na śmierć zapomniałem - w czasie Downtime dostępny jest Retraining, czyli zmiana atutu, umiejętności lub klasowego atutu. Zasady są tutaj - https://2e.aonprd.com/Rules.aspx?ID=475 . Oczywiście, kiedy robicie Retrain, nie jesteście w stanie wykonać Earn Income.
 
__________________
Evil never sleeps, it power naps!

Ostatnio edytowane przez Santorine : 24-07-2023 o 19:13.
Santorine jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem