Wątek: Starbase ECHO-1
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-08-2023, 11:39   #27
GreK
 
GreK's Avatar
 
Reputacja: 1 GreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputację
Vicente wcześniej

Pierwsze co zrobił po wyjściu z części wspólnej to przeniósł swoje rzeczy do kwatery Janosa. Na Pietroszenkę czuł uczulenie.

W drugiej kolejności chciał sprawdzić informacje odnośnie meteorytów. Zdziwiło go, że nikt się nie przejął komunikatem, ale po przebiegu rozmowy nie miał już ochoty do poruszania tego tematu.

- SAM, wyświetl prawdopodobne trajektorie przelotu meteorytów. Podaj prawdopodobieństwo kolizji z ECHO, planetą oraz księżycami.

Przed oczami Vicente pojawiła się wizualizacja trajektorii wymienionych obiektów. A poniżej cyfry:

Prawdopodobieństwo trafienia meteorytu w stację: 0,0002 %
Prawdopodobieństwo trafienia meteorytu w księżyc A: 0,001%
Prawdopodobieństwo trafienia meteorytu w księżyc B: 0,05 do 65%
Trasa deszczu meteorytów częściowo pokrywa się z trajektorią księżyca.
Prawdopodobieństwo trafienia meteorytu w planetę: 0,06 do 36%
Trasa deszczu meteorytów częściowo pokrywa się z trajektorią planety.

- Powiększ miejsce prawdopodobnej kolizji z Księżycem B oraz planetą. Oszacuj straty.

Minęła chwila nim SAM powiększył obszar planety, bowiem mapy księżyca nie miał. Widoczny obszar trafień obejmował głównie ocean na północy i zahaczał kawałkiem o masę lądową. Wyliczone zniszczenia SAM podsumował.

- Straty są punktowe i pomijalne.-
- Pokaż trajektorię po kontakcie.

SAM wykonał polecenie. Jak się okazało ten deszcz meteorów był zjawiskiem jednorazowym. Te z nich które nie uderzą w planetę lub księżyc, pofruną dalej trajektorią zbyt bliską miejscowego słońca. I jego grawitacja przyciągnie je do gwiazdy spalając je po drodze.

- SAM, jesteś w stanie podać skład meteorytów?

- Materiał skalny i lód. Dokładny skład chemiczny niemożliwy do ustalenia przy obecnej odległości obiektów. Analiza składu będzie możliwa najwcześniej dobę przed uderzeniem.

- Monitoruj je SAM. Informuj mnie jeśli zdobędziesz nowe dane lub zmieni się trajektoria meteorytów.

Vicente teraz

#Janos: Vicente, pilnujesz już naszych zadków?

Janos odezwał się na otwartym kanale, odwracając na moment uwagę Vicente, ale zanim programista zdołał odpowiedzieć wydarzyło się coś… nieoczekiwanego i oczekiwanego zarazem.

Przyszła do niego wiadomość w postaci adresu do CzatRoomu znajdującego się na serwerze uczelnianym uniwersytetu im. Hojo Bankoura. Wraz z wiadomością dostał elektroniczny klucz do tego ChatRoomu, wystarczyło tylko nadać imię loginowi i wpisać hasło z klucza by wejść.

Ten “prezent” otrzymał od użytkownika Prof_Yu-chan.
Wyłączył nasłuch. Przez jedną małą chwilę chciał zignorować Ciarkę i od razu wejść na CatRoom, po czym od razu przywrócił sygnał i rzucił obraz z kamer kombinezonów na holościanę. Sprawdził stabilność połączenia.

#Vicente: Wpiąlem się w wasze czujniki. Widzę i słyszę was wyraźnie.

Dopiero wtedy na PPC zweryfikował adres ChatRoomu i upewniwszy się, że to oficjalny, zweryfikowany skrypt i szyfrowane połączenie wbił nickname VSanchez i hasło-klucz.
Był to staromodny Chatroom oparty na wiadomościach tekstowych. Najwyraźniej rozmówca Vicente dobrze znał sytuację i problemy ECHO-1.

Prof_Yu-chan: Długo musiałem czekać na waszą reakcję.

Vicente szybko wypowiedział odpowiedź, która została przetworzona na tekst.

VSanchez: Profesorze, wysłałem prośbę o kontakt zaraz po przybyciu na stację i zdobyciu do Pana kontaktu. Banki danych są uszkodzone. Proszę napisać co się stało

Czekając na odpowiedź zerknął na holo i odczyty skafandrów.


LC
Tętno: 83bpm
Przew.czas zuż.tlen.53min
MP
Tętno 112bpm
Przew.czas zuż.tlen:47min


Czekając na wiadomość od profesora włączył przycisk komunikacji.

#Vicente: Pietroszenko, uspokój oddech. Zużywasz za dużo tlenu..

- Albo jak tam sobie chcesz - dodał już poza kanałem.

Prof_Yu-chan: Rzeczone banki danych zawierały naszą własność, za którą nam nie zapłacono. Toteż wzięliśmy je ze sobą.

VSanchez: Wg mojej wiedzy wszystkie procedury były dopełnione między GT a NEP. Zwrócę się o wyjaśnienie tej kwestii.
Profesorze, czy na planecie jest coś, na co powinniśmy uważać? Coś co może nam zagrażać?


Prof_Yu-chan: To nie jest sprawa między NEP a GT. A między NEP a nami. Ci palanci z NEP najpierw nas zatrudnili do pracy na stacji, którą sami musieliśmy uruchomić, potem wdali się w korporacyjne wojenki totalnie o nas zapominając. Musieliśmy sami sobie zorganizować transport powrotny. Z naszych własnych funduszy! I jeszcze nie zapłacili nam za ostatnie trzy miesiące harówki! Nie mieliśmy żadnych powodów by zostawiać owoce naszej pracy na ECHO-1. A co do zagrożeń na planecie, to są tam drapieżniki, ale nic czego nie da się zastrzelić. Jeśli nie pchasz się głęboko do dżungli to jesteś bezpieczny. Tylko uważaj na duże drzewa, większość jest drapieżna. Tyle że zwykle łowią stworzenia mniejsze od ludzi. Nie radziłbym brać kotów na powierzchnię planety.

VSanchez: Dziękuję za ostrzeżenie profesorze. Myślę że GT będzie zainteresowane odkupieniem wyników badań niezależnie od postępowania NEP. Rozumiem i dziękuję za wyjaśnienie sytuacji. Czy chce pan, profesorze przekazać mi jeszcze jakieś wskazówki?


Prof_Yu-chan: Porozmawiamy o tym ewentualnie po transakcji. Planeta nie jest szczególnie groźna.
VSanchez: Dziękuję profesorze. Odezwę się.


Vicente zerwał połączenie, zapisując wcześniej IP z jakiego łączył się Shandue Yu-Chan. Kazał SAMowi wyszukać miejsce z jakiego łączył się profesor, oraz przekazać do GeoThermal wiadomość o nawiązaniu połączenia z profesorem Shandue Yu-Chanem i przekazaniu informacji o nierozliczeniu należności z NEP oraz o tym, że cały dorobek naukowy z planety znajduje się w rękach profesora. Zasugerował też wykupienie tych danych oraz wstąpienie na drogę sądową z NEP.

Następnie otworzył połączenie głosowe do Dedala.

#Vicente: Elena, na planecie są drapieżniki. Uważajcie na większe drzewa, są mięsożerne. Nie pchajcie się do puszczy.

#Elena: Nie planujemy. Będziemy się opalać na plaży. Nago. A tak serio, to nie martw się. Jestem z oceanicznego świata pełnego takich dżungli. Mamy jednego robota i trzy pistolety maszynowe. Wystarczą na każdego drapieżnika.

Nie odpowiedział.
 
__________________
LUBIĘ PBF
(miałem to wygwiazdkowane ale ktoś uznał to za deklarację polityczną)
GreK jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem