Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-08-2023, 05:42   #41
Cioldan
 
Cioldan's Avatar
 
Reputacja: 1 Cioldan nie jest za bardzo znany
- Panowie, jeden twierdzi, że potwory i potworzyce mają swoją wioskę w głębi tej wyspy, a drugi, że ta jednak akurat była z Wami na statku i dziwnym trafem tu się rozbiliście. Do tego miała czarny sztylet, który pasowałby do teorii ruin czarnego miasta z centralnej części tych ziem... No dobrze, ja co nieco słyszałem o potworzycach gdy zatrudniono mnie jako przewodnika po Lesie Zemborzyckim. Pierwszy raz tam byłem, ale mówię wam, piękny las. Grupa archeologów chciała znaleźć dawną osadę zamieszkaną przez tylko te tajemnicze istoty... potworzyce i potwory właśnie. Wioska również była w głębi lasu. Pewien świętej pamięci niziołek opowiedział mi, że te wyglądające na ludzi stwory, potrafią w chwili zagrożenia zmienić się w prawdziwe bestie. Jednak ta przemiana nie trwa zbyt długo, a później osobnik musi jakby... naładować od nowa energię aby móc znów się przeistoczyć... Gdy doprowadziłem ich do tej wioski, sam zostałem jakieś 500m dalej bo tak mnie poproszono, okazało się, że parę tych osobników jeszcze tam mieszkało. Nikt z wyprawy nie przeżył, dobrze, że zapłatę wziąłem z góry...
Elf trochę się rozgadał, ale stwierdził, że musiał opowiedzieć o tym zdarzeniu. Zdziwiony był też, że piraci budują sami statek na nieznanej wyspie. To pewnie potrwa bardzo długo. Ale może warto dowiedzieć się gdzie ten statek budują, zerknąć i wrócić jak będzie gotowy żeby go przejąć...
Wioska pełna potworzyc i potworów. Co złego mogłoby się stać gdyby tam pójść z piratami którzy pojmali jedną z nich?
- Może nas tam zaprowadzicie? Do tej wioski, nie do ruin.
- zwrócił się jeszcze do piratów, w międzyczasie schował łuk i strzałę włożył z powrotem do kołczanu.
Podszedł też do każdego ze współrozbitków i szeptał do ucha tak aby piraci nie usłyszeli.
- Może do wioski weźmiemy ich jako zakładników i tak wkupimy w łąskę tubylców?
 

Ostatnio edytowane przez Cioldan : 28-08-2023 o 07:52.
Cioldan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem