Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-09-2023, 18:42   #21
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
Miałem zamiar kartę dziewczyny ogarnąć, tylko jeszcze czasu nie miałem i mnie uprzedziłeś.

Ja DD nie znam (grałem dawno temu kilka razy), więc mi porównywanie GURPSa do DD nic nie da. Nie musisz się też stresować, że będę oczekiwał czegoś na poziomie DD, bo nie będę

Dokładnie nie przemyślałem tego rzucania płonącymi elementami. Jakoś tak kamień owinięty w szmatę, której kawałek zwisa, szmata podpalona na końcu i miotasz jak już nie jesteś w stanie utrzymać tego w ręce. No ale nie oczekujmy, że zbuduję od razu miotacz ognia, bo King to raczej Civil Engineering ma

Myślę, że obecna strategia jest taka, że dziewczyna rzuca kamieniami, chłopak próbuje rzucić czar ognisty, ja rzucam toporkiem i szykuję sobie drugą broń.

Dobrze rozumiem, że postać porusza się tyle metrów (jardów) na sekundę (rundę walki), ile wynosi jej basic move? Na moje oko to troll będzie mnie mógł zaatakować wręcz w ciągu 2 tur (zradziłeś, ża ma basic speed 6.5, więc basic move będzie miał około 6). Czyli wydaje mi się tak:
1. tura: King miota siekierę, Troll biegnie w jego stronę
2. tura: King wyciąga skórowacza, Troll dobiega do Kinga (czy troll może zaatkować w tej samej turze?).
3. tura: Troll (większa inicjatywa) atakuje, King przygotowuje broń (czy troll ma z tego tytułu jakieś bonusy?)
4. tura: obaj walczą już regularnie

Dwójka ludzi w tym czasie próbuje atakować,
1. tura - Leilana ma gotowy kamień, rzuca nim. Leon rzuca czar (ile to potrwa?)
2. tura Leilana wyciąga kamień? Leon?
3. tura Leilana szykuje kamień do rzutu? Leon?
4. tura troll i King są w zwarciu, więc ciężko jest rzucać kamieniami czy czarami?
 
Gladin jest offline