Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-09-2023, 10:04   #115
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Aaaa, dobrze wiedzieć na przyszłość! Nie doczytałem tego w zasadach, a przy pewnych kwestiach może mieć znaczenie. Chyba muszę sobie dorobić 2 pomocników, którzy by mieli inne cechy niż mój BG .
Gdy już tę scenę skończymy, to w odpowiedniej chwili będę mógł przedstawić jakieś dwie postacie?
- No jak kto chce to może sobie dorobić jakichś pomocników. Wystarczy napisać pi x oko kto to jest, czym się zajmuje, gdzie zwykle przebywa i ze 2 rzeczy na jakich się zna.



Cytat:
Hm takie tam tylko przemyślenia.
Jeśli nie ma się umiejętności/zdolności odpowiedniej to wtedy rzut na atrybut jest dzielony przez dwa.
Także jeśli ma się umiejkę na pierwszym poziomie, to wtedy rzut po prostu powinien być z całej wartości atrybutu.
Dopiero od umiejki na drugim poziomie powinny być naliczane bonusy typu +10.
- Zdolności się raczej nie testuje tak samych z siebie. Zwykle dają one bonus do jakiejś umiejętności albo umożliwiają coś nowego. Dlatego aby mieć jakąś Zdolność wypada mieć wykupiony ums na jakiej bazuje np. aby wykupić Przemawianie to trzeba by mieć i Gadaninę.

- W umsach podstawowych jeśli ktoś ma ten ums to testuje normalnie, bez modyfikatorów, jak nie ma to nadal może ale właśnie cecha główna na jakiej bazuje ta umiejętność jest dzielona na pół.

- W umsach zaawansowanych jak ktoś ma no to ma i testuje normalnie a jak nie ma no to nie testuje bo się na tym w ogóle nie zna.

- II poziom umsa (nieważne czy podstawowej czy zaawansowanej) daje bonus +10 do testu a ums na III poziomie bonus +20.



---


- A ogólnie to nie powinno się pisać posta pod postem tej samej daty tylko edytować do poprzedniego posta. Przynajmniej wedle regulaminu forum
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem