Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-10-2023, 06:32   #25
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Jak to się stało, że jestem ostatni?

Całe życie chodziłem pierwszy z chowańcem. Jak to się życie zmieni...

W innej sesji, którą gram MG fajnie rozwiązał kwestię aktywna/pasywna percepcja:


Aktywna, połączona z rzutem wiązała się z akcją poszukiwania i oznaczała dla ekipy "postój" 10 minut. Wtedy co zadeklarowane pomieszczenie mieliśmy rzuty i opisy.

Pasywna nie spowalniała chodzenia.


Wiem, że śledził też przemieszczanie się potworów i w jakiś sposób czas wiązał się z tym co możemy spotkać (im wolniej się przemieszczaliśmy, tym większa szansa, że coś wlezie na nas).

Wydaje się to spoko rozwiązanie, a w prawie każdym pomieszczeniu szkaliśmy aktywnie.

Kerm: nawet czarnobiałe widzenie daje mechanicznie utrudnienie do rzutu na percepcję.


Gdzieś czytałem, że utrudnienie/ułatwienie dla zdolności pasywnych wynosi 4. Czyli Vall gdyby miał ułatwienie na percepcji to pasywną miałby liczoną 18, a przy utrudnieniu 10. Niestety nie wiem czy było to w oficjalnych podręcznikach, czy tylko na jakimś forum.

W temacie widzenia przez innych coś ogarniemy.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline