Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-10-2023, 07:35   #2269
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
No z pieskiem, to pewnie w końcu odnaleźli się z Utą. W końcu obroża na kostce pozwalała Navaho opuszczać placówkę Antigenu.

Co do porównania, tak, było tego sporo. Najwięcej w początkowej fazie gry, gdy wy zaczynaliśmy, a oni kończyli kampanię.

Tam grały 3 osoby. Gotowymi postaciami:

Alice - wiedźma z Tremere
Tommy - weteran wojskowy z Nosferatu
Henry - lekarz z Hecata

Z kotwic w scenariuszu:

Tommy był egzekutorem Mitry i serdecznym przyjacielem Markusa Kileya (którego u nas zrobiłem bratem krwi Brussilii)

Henry był jednym z dwóch Hekata w Londynie, który zostawił swojemu ghulowi zapas krwi na dekady. Dzięki temu zyskali rezydencję pod miastem, która była bazą wypadową i w wielu kwestiach zmieniała ich wybory. Wy np. zmienialiście kryjówki, co utrudniało Wam na dłuższą metę, ale w późniejszej fazie gry owocowało mniejszą ilością błędów.

Alice za to w gratisie dostała zaciekłego wroga: Brainbridge'a - Primogena Tremere. Samo to wywołało sporo zamieszania na początku gry. Nie pamiętała, że są wrogami i poszła tam po pomoc. A w czasie negocjacji zaliczyła krytyczną porażkę, co zaowocowoało kolejnymi problemami.

W pierwszej scenie nikt nie zamordował niewinnych. Za to Nosferatu zauważył drona za oknem... i wyskoczył Złapał drona i go rozbił o ziemię wprawiając w zakłopotanie komandosów.

Na imprezie pomogli Adisie opanować szał i pomagała im równie dużo jak Wam.

Poznali też Markusa Kileya.

Valeriusa wypuścili wolno ale.... zaczęli od zastrzelenia obu jego ghuli, jeszcze przed negocjacjami. Wy już wiecie, że Ghule były pod kontrolą Mitry i zamordowały Valeriusa w drodze do Edynburga. U nich Valerius był w końcowym rozrachunku znaczącym sojusznikiem.

Na przyjęciu Alice rozpuściła ploty o chorobie przenoszonej we krwi, którą Anna chce zarazić uczestników. Poza tym podkopywała autorytet Anny jak mogła.. A potem z zaskoczeniem stwierdziła, że miała rację w czasie nalotu Antigenu.

Przy wejściu do tuneli (de Worde) zrobili krwawą jatkę... Taką bardzo krwawą. Tremere z policjanta wysysyała krew z dystansu... na oczach dwóch pozostałych gliniarzy.

W tunelach ogłuszyli i zakołkowali Reę.
Gdy de Worde złapał ich w dół, to nosferatu po prostu wyskoczył i go zatłukł, gdy Alice wypalała jego krew magią krwi. Przejęli jego bazę.

Obudzili Reę i związali ją krwią. Tommy się tym zajął. Zawiązało się między nimi coś... nie było to może uczucie, ale ich relacja była dość ważnym elementem sesji.

W Southall ukradli im samochód. No ale tam było sporo zadymy łącznie z pluciem kwasem między ludźmi w trakcie seansu spirytystycznego prowadzonego przez Sri Sansę.

Arwyn przekonywali do dołączenia do nich i chcieli ją osadzić na miejscu Królowej.

Poszli na współpracę z Anną i wzięli podrobioną pieczęć.

Złapali Rogera de Camden (angażując w to Arwyn i Chun Hei) i zabrali do swojej bazy.

Roger prezencją przekonał do siebie Tommego, czego nie zauważyli współgracze. Prowadziło to do zabawnych sytuacji w stylu:

Zakołkowane ciało zamiast jechać w bagażniku było na tylnej kanapie ze słuchawkami w uszach, a Tommy puszczał mu muzykę z iPoda. i do niego mówił

Reszta graczy nie nabrała podejrzeń

Roger użył Summon na swoim ghulu (prezencja działa z kołkiem w sercu!).

Ghul jechał z Edynburga, więc potrzebował kilkunastu godzin na dotarcie. Wjechał im do ich bezpiecznej bazy około 16:00

Ghulem Camdena jest prawdziwa magiczka (taka z systemu Mage).
Henry jako Hecata zabezpieczył dom wieloma barierami, ale i tak konwencja siedzących w zamkniętym domu i pocących się za dnia wampirów w czasie gdy na zewnątrz kobitka w magicznym kręgu obiera ich bariery jak cebulę bardzo mnie bawiła. Każde 15 minut tamtej sesji było pełne napięcia. O 17:20 miało zajść słońce. A magowie (ghul vs Henry) rzucali przeciw sobie.

Wtedy zginełi Cath i Tony, a Tommy został ranny. Chociaż magiczkę wprasował w ziemię, gdy jej się magia skończyła.

Tommy dogadał się z Najimą. Przed finałem to ona w ich imieniu ruszyła do Edynburga po Valeriusa.

W finałowym starciu podmienili artefakty. Mitra nie odzyskał pełnej mocy. Nie miał dostępu do Majestatu. Monty Coven, który wypił ciało Mitry przejął na chwilę kontrolę nad jego ciałem i poprosił swoich przyjaciół (ta piątka ze świątyni), żeby go zabili, bo on jest więźniem we własnym ciele.

Moi gracze, Chun Hei, Arwyn, i pięcioro sabatników stanęli wspólnie do walki przeciw Mitrze, który nie odzyskał pełni sił.

Zgineła Chun Hei i kilkoro sabatników.

Antigen nigdy nie dowiedział się o tej sytuacji.

Arwyn z pomocą Heroldów przejęła władzę doprowadzając do ścięcia królowej Anny w 2013 roku.

Arwyn wypowiedziała też zwierzchność Camarilli. Jednak jej rządy nie trwały długo. Dwa albo trzy lata po tym Arwyn poczuła zew i jak wampiry z całego świata udała się gdzieś na ziemie obecnego Iraku czy Iranu.

W 5 edycji praktycznie nie funkcjonują wampiry starsze niż 400 lat. Te bardzo stare ruszyły szukać Kaina.

Także oni zawalili z Camdenem. Wy z Mitrą polecieliście po bandzie.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline