Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-10-2023, 13:08   #9
Sindarin
DeDeczki i PFy
 
Reputacja: 1 Sindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputację
Ja i Psionik prowadzimy obecnie w sferach (sesje Gniew Burzy i Plaga Wyjącej Hordy).
Z mojej perspektywy jest naprawdę świetnie i nie mam zamiaru wracać do normalnego PFa. Parę obecnych wniosków:
- Konwersja na sfery wymaga nieco więcej przygotowania, ale daje ogromną satysfakcję, bo możesz stworzyć wrogów pod konkretny koncept, zgrywający się z fabułą (przykłady z mojej sesji: jaszczuroludzie używający ogonów do podcinania wrogów [sfera Open hand] czy magowie używający różnego rodzaju "burzowych" mocy). Do Gniewu tworzę mały bestiariusz, mogę się podzielić na PW (żeby mi gracze nie podglądali )
- Wiele zasad jest zwyczajnie lepiej i dokładniej opisanych, znacznie rzadziej znajduje się jakieś luki w mechanice czy nieścisłości
- Postacie potrafią robić ciekawe rzeczy nawet na najniższych poziomach
- Ogarnianie w trakcie sesji nie jest znacznie trudniejsze od normalnego PFa. Nie ma zdolności od razu wygrywających sesje, nie jest tak łatwo napychać się buffami, więc znacznie łatwiej o balans. W walkach dzieje się znacznie więcej: walczący mają więcej opcji niż tylko full attack, a czarujący radzą sobie dobrze nawet jeśli wyprztykają się z najmocniejszych rzeczy. W Gniewie spotkałem się za to z masą debuffów, więc tego trochę trzeba pilnować

Na koniec jeszcze nie tyle wniosek, co przypuszczenie: sesje sferowe mogą być znacznie łatwiejsze do prowadzenia na wysokim poziomie, bo postacie czarujące nie mają aż tak potężnych zdolności, którymi mogłyby kompletnie przyćmić nieczarujących czy wręcz zepsuć scenariusz.

Gdybyś chciał spróbować z poprowadzeniem sfer, chętnie pomogę przy konwersji
 

Ostatnio edytowane przez Sindarin : 06-10-2023 o 13:15.
Sindarin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem