Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-10-2023, 16:08   #437
Kaworu
 
Kaworu's Avatar
 
Reputacja: 1 Kaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputację
Ted Dallen wysłuchał Mephista – Bliski kontakt z magią to nie to samo co jej znajomość. Wiem troszkę o magii, niejako z drugiej ręki. Ale nie znam jej zasad, tego, co i jak trzeba zrobić, by rzucić zaklęcie, ich pełnej listy i tego, ilu z nich można się nauczyć w ciągu życia… to jak różnica między korzystaniem z Worda, a zaprogramowaniem systemu operacyjnego. Moje doświadczenie z magią daje mi pewną perspektywę, ale bardzo ograniczoną, gdy rozmawiamy o „technicznych” tematach.

- Co do mojego syna, to różnica w upływie czasu między wymiarami sprawiła, że – z mojej perspektywy – szybciej dorósł. Znacznie szybciej. Nie wiem czy wam kiedyś opowiadał? To w sumie dosyć ciekawa historia, nieco jak z baśni o Fae… - zamyślił się ,blądząc wzrokiem gdzieś w przestrzeni.

- Co zaś do pójścia do diabła… a gdybyście poprosili wujka Eda, żeby się pojawił w naszym wymiarze? Wtedy Wam nic by nie umknęło, ani sekundy z „randomowym czasem Fey” – zrobił cudzysłów przy pomocy palców – byście wtedy ze swojego życia nie stracili. Kto wie, może magia możen awet sprawić, że i wujek nie straci ani sekundy ze swojego prywatnego czasu? Nie wiem, to zbyt ezoteryczne rozważania jak na mnie, nie znam nawet fizyki czasu, a co dopiero magii z nią związanej – rozczochrał się, najwyraźniej łamiąc sobie nad tą tajemnicą głowę.

- W każdym razie... Ed, masz kulę od swojej matki, prawda? Skontaktuj się więc z nią, może? - uniósł brew, patrząc na swego syna.
 
Kaworu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem