Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-11-2023, 11:49   #14
Arvelus
 
Arvelus's Avatar
 
Reputacja: 1 Arvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputację
Cytat:
Skoro chcesz używać Roll 20 do walk mapek i kart postaci to po co ci Gdock do walk ?
Chcę przede wszystkim używać Roll20 jako mapę taktyczną. Karta postaci... w sumie musze rozważyć tę opcję, bo w głowie cały czas miałem, że będzie ona na Myth-Weavers =p
Ok. Po sprawdzeniu myślę, że pio prostu pozwolę graczom zdecydować gdzie wolą, a Ci co będą mieli na Rollu, czy gdzieś indziej to ręcznie przepiszę sobie do Myth Weavers, bo tam są fajne możliwości dla segregowania sfer w notatkach =p

Chat Roll20 ma zbyt słaby chat aby tam wygodnie opisywać deklaracje.
Google doc jest do tego lepszy i myślę, że po każdej walce będe wrzucał w [spoilerze] raport z walki dla zainteresowanych, co będzie wygodne w docu, ale przerklejanie deklarek z czatu byłoby upiornie uciążliwe.

Cytat:
doc do walki tak, ale przy długich dialogach, to kto nie ma czasu, ten automatycznie zamarza na całe minuty akcji.
Zgadzam się też ten problem napotkałem.
Ja mam tu inną opinię. Bez doca nie widzę w ogóle możliwości przeprowadzenia sesnownego dialogu. Co najwyżej wymiana monologów na cztery tematy jednocześnie potem z dogadaniem w komentarzach co BG uznają =p. Nie lubię tego.

Cytat:
Mogę spróbować się zapytać moich zagranicznych znajomych, bo wydaje mi się, że roll20 ma mobilną apkę, ale mogę się mylić czy właśnie potrzeba dostępu do sesji via smartfon zniechęca cię do forum i sprawia, że preferujesz Gdock Arv ?
Kwestia preferencji.
Lubię ciągłość. Moim ideałem sesji by było aby po wklejeniu na forum sesja zachowywała ciągłość jak dobrze sforamtowana książka.

Jak wspomniałem wyżej, nie lubię dialogów bez doca bo tworzy to przerwyaną strukturę.


Postać A:
- Mówi o temacie I
- Mówi o temacie II
- Mówi o temacie III
uzupełnione wymuszonym laniem wody aby post nie był zbyt krótki
koniec posta

Postać B:
- Odpowiada na temat I i wspomina o podtematach Ia i Ib.
- (ignoruje zupełnie temat II)
- Odpowiada zdawkowo na temat III.
- Mówi o temacie IV.
uzupełnione wymuszonym laniem wody aby post nie był zbyt krótki
koniec posta.

Potem jeszczcze 3 inne postaci i robi się wielki bałagan z którego nic nie wynika i tak na prawde MG musi zapytać w komentarzach co BG postanowili =p

Zdaję sobie sprawę, że GDoc ma swoje wady, absolutnie.
I są to dosyć blesne wady, ale na rachunku korzyści i strat moim zdaniem jest daleko na plus =]
 

Ostatnio edytowane przez Arvelus : 10-11-2023 o 12:33.
Arvelus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem