Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-11-2023, 11:17   #9
Arvelus
 
Arvelus's Avatar
 
Reputacja: 1 Arvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputację
Jestem otwarty na sugestie w dziedzinie mechaniki Sfer. Dobrze ogarniam Pathfindera, ale w Sferach jestem raczej nowy =p

Więc posłucham Cię i ban technik i spellcraftingu został dodany =]


Cytat:
W sumie pytanie dla formalności, favored class bonus tylko jeden, chyba, że ktoś jest półelfem, to dwa?
Nie brzmi to fair aby half elf miał taką przewagę.
Dodałem zapis o tym
♦ Moja fanaberia: Możecie wybrać dwie ulubione klasy (po jednej dla każdego "pionu", ale na jednej z nich oczekuję skorzystania z klasycznego +1hp/skill point, a nie żadnej z dodatkowych opcji. Za to nie mam problemu z doborem dwa razy tej samej klasycznej opcji (jak np. 2x +1 hp).

Half-elf w tym przypadku by wybierał sobie po 2 ulubione klasy na każdy "pion" =]


Cytat:
2. Postać z trade tradition dostaje przy drugim darmowy trade talent, nie? SoG nie jest jeszcze ujęte w regułach gestalt ale tak to działa przy multiklasowaniu i jest analogiczne do darmowego talentu ekwipunku przy drugiej martial tradition dla gestalt.
1. Z tego co widzę to druga martial klasa daje konkretnie (Discipline) talent, a nie dowolny EQ... czy czegoś nie ogarniam?
Characters may take up to two extra (discipline) talents (and/or Armor Training) from the Equipment sphere for each martial class beyond the first that they start with, representing their training with additional weapons from a second martial class.


2. Z tego co widzę to w opisie Trade Tradition jest zasada dla Gestalta (pewnie niedawno dodana =]). Przy czym wording wydaje mi się dziwny. Jakby gestalt z Trade Tradfition miał dostawać darmowy Trade Talent niezależnie od tego jaką inną klasę weźmie? To ma sens?

Cytat:
SoG Trade Traditions własne dozwolone? To bym polecał, lista gotowych jest strasznie krótka.
Tutaj powiem nie. Dopiero na potrzeby tej sesji ogarnę Spheres of Guile, a 24 różne tradycje to może u mniej niż jest Martial Tradycji, ale wciąż dostateczna ilość bym nie czuł się winny blokując samodzielne tworzenie =p
 
Arvelus jest offline