Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-09-2007, 14:05   #27
Frey_
 
Reputacja: 1 Frey_ jest godny podziwuFrey_ jest godny podziwuFrey_ jest godny podziwuFrey_ jest godny podziwuFrey_ jest godny podziwuFrey_ jest godny podziwuFrey_ jest godny podziwuFrey_ jest godny podziwuFrey_ jest godny podziwuFrey_ jest godny podziwuFrey_ jest godny podziwu
A teraz czas na fanowski dodatek. Taki moje bardzo luźne i chaotyczne myśli - nie traktujcie tego jako fakty, tylko bardziej fanowski pomysł - bo w sumie to jeśli chodzi o fabułę to jestem fanem a nie kreatorem.

Więc porozmawiajmy o magii. Do tej pory było wspominane często o Trybunale, jednak niewiele było na temat samej magii. Jako, że zajmuje się mechaniką i w kwestie fabularną się nie wtrącam wcale, jedynie ją śledzę. Jednak w kwestie magii się wtrącę, bo to mój konik.

Napiszę bardziej jak ja widzę kwestie magii w świecie, sami to ocenicie. Oczywiście wszystko będzie zależne do Arthasa.

Magia jest energią, która wypełnia cały świat. Jest ona w każdym miejscu i w każdym przedmiocie lub istocie. Magię mają we krwi także ludzie, a wielu z nich potrafi z niej korzystać. Jednak tylko korzystając ze swojej wewnętrznej energii można rzucać czary, następnie trzeba odczekać, aż się zregeneruje. Regeneracje następuje samoistnie po kilku godzinach. Z racji tego, że magia jest wszędzie, jakby sama wyrównuje poziom i odzyskuje się swoją energię.

Napisałem to kiedyś teraz poprawiłem może być interesujące, a może nie.

Historia Magii


Jak stara jest magia, czy magia kiedyś nie istniała? Tego nikt nie wie, zdaje się, że magia była od zawsze i będzie istnieć po wieczność. Magia uznawana jest nie tylko za źródło energii, lecz przede wszystkim jako „pierwiastek życia”. Tak, tak... Magia jest w każdej żywej istocie, bez żadnego wyjątku, a czasem nawet w przedmiotach martwych. Sądzi się, że cały glob musi być w „żywym organizmem”, gdyż świadczą o tym wiatry magii, esencje magii związane z żywiołami oraz ogromne pokłady magicznej energii w jądrze. Wiadomo także, że magia odegrała bardzo ważną rolę w kształtowaniu życia na całej planecie. Wśród dziesiątek różnych teorii o powstaniu świata, najbardziej prawdopodobne i najpopularniejsze są dwie.

Pierwsza mówi o tym, że kiedy na planecie rodziło się życie, każda roślina i zwierzę wytwarzało energię, która przenikała całą planetę i w ten sposób na świecie pojawiła się niezwykła siła będąca wszędzie i mogąca wszystko. Dzisiaj tą siłą nazywamy magią. Teoria zwie się „teorią sił witalnych” lub „hipotezą naukowców”, gdyż jest popierana przez osoby związane z nauką.

Inną teorią, tak zwaną „źródłem magii” i jest głoszona przez czarodziejów i innych magików. Głosi ona, że magia nie pochodzi z tego świata. Wdarła się ona przez otwory miedzy wymiarowe u początków powstawania świata. To właśnie za sprawą magii powstały wszystkie ciała niebieskie, i tak też powstała ta planeta. Magia zrodziła nie tylko sama planetę, a także wszelakie życie na niej, wyjaśniałoby to między innymi fakt, że w każdej istocie jest cząstka magii.

Magia ukształtowała obecny dziś świat, wdziera się do niego jak tylko może i nic, ani nikt tego nie zatrzyma.


Magia, chaos i mrok

Dawniej uważano, że magia to destrukcyjna siła powodująca pożary, burze, powodzie i inne zniszczenia. Uważaną ją z potworną siłę, która jest nieprzewidywalna i nieobliczalna. Kojarzyła się ona z chaosem i zagładą, a ci którzy pragnęli bliżej ją poznać stawali się wyrzutkami.

Te czasy dawno minęły i wiadomo dzisiaj, że wiele z sił natury przypisywano magii bezpodstawnie, choć przecież magia jest częścią natury. Magia otacza cała planetę i stara się nie doprowadzić do jej zniszczenia czuwając naturalną równowagą świata. Jednak nie skrzywdzi ona nikogo, jeśli nic na nią nie wpłynie.

Czy magia jest chaosem? Ależ oczywiście, i nie można temu zaprzeczyć, jak i w temu, że nie ma w tym nic złego. Energia magiczna znajduje się w ciągłym ruchu, cięgle się zmienia i wciąż nas zaskakuje. Jednak, jeśli jakaś istota nie będzie chciała użyć jej do niszczenia, to magia same tego nie będzie czynić. Chaos magii polega na tym, że ciągle się zmienia, tak jak zmienia się żywy organizm, tak też zmienia się magia, która dostosowuje się do nowych warunków. Dzięki temu magia trwa nadal i trwać będzie.

Mroczna magia

Oczywiście wszystko ma swoje dwie strony, tak jak biały i czarny, tak jak słońce i cień, tak też magią ma swój drugi odpowiednik, mroczną magię. Zapewne w tej chwili już zaczęliście myśleć o sztuce nekromancji, magii śmiecić i rozkładu lub podobnych... Aż ciężko sobie wyobrazić, że ludzie myślą w taki stereotypowy sposób, nie wiedząc tak naprawdę nic o tym co uważają za złe. Mroczna magia to nie wcale magia śmierci, demoniczna, czy tym podobna, gdyż są to zwykłe domeny magii, które normalnie współgrają z pozostałymi tworząc eter. Widzę po Tobie, że nie za bardzo rozumiesz pojęcie eteru, czyż nie? Podręcznikowo eter to wszystkie demony magii skupione w jeden twór, tworzący najczystsza postać energii. Wiem, że nadal nie wydaje się to zbyt jasne. Ja eterem nazywa po prostu esencją magiczną, która buduje wszystkie gałęzie magii, czy też domeny magii, jak zwał... tak zwał, ale jest to, to samo.

(tutaj popłynąłem... wyobraźnią więc możecie dwa akapity przeskoczyć)

Wracając do mrocznej magii, to pod tym pojęciem zawierają się dwa zupełnie różne rzeczy... martwa magia i dzika magia. Tak naprawdę nie wiele wiadomo o tych dwóch tworach i cały czas są badane, do tej pory postawiono tylko kilka ogólników charakteryzujących te typy magii.
Martwa magia, zwana raczej strefa martwej magii, gdyż odnosi się najczęściej do jakiegoś teren, jest to obszar na którym magii nie ma. Od tak, tak po prostu jej nie ma, dla czego nie wiadomo, lecz większość magów nie jest tam wstanie rzucić najprostszego zaklęcia, a magiczne przedmioty zostają zniszczone lub stają się całkiem bezużyteczne. Jak to możliwe, że na tych obszarach nie ma magii w ogóle, nie zostało wyjaśnione i zostanie wyjaśnione nieprędko, gdyż większość osób, zwłaszcza tych nie związanych z magią, boi się tam przebywać.
Drugim podobnym miejscem jest strefa dzikiej magii. W takich miejscach magia zachowuje się inaczej niż normalnie, jest całkowicie nieprzewidywalna. Zaklęcia tam rzucone mogą nie odnieść żadnego skutku lub ich następstwo może być zupełnie inne od przewidywanego. W takich miejscach magiczne przedmioty często zmieniają lub tracą swoje właściwości, a zdarza się, że przedmioty niemagiczne zyskują różne cechy. Przyjmuje się, że powstały one w wyniku potężnego przypływu energii magicznej, często trwającego przez wiele lat. Niektórzy z magów sugerują, że gdyby magowie na rok czasu opuścili swe gildie, w tych miejscach zapanowałaby właśnie dzika magia. Nikt tego nie potwierdza. I choć dwa razy w życiu byłem w strefie martwej magii, tak ani razu nie znalazłem się chociażby w pobliżu dzikiej magii. Najwięcej informacji o niej pochodzi zwłaszcza od „dzikich magów”. Niektórzy myślą, że to właśnie oni właśnie oni powodują te anomalia, choć ja myślę, że po prostu spoglądają na magię inaczej dlatego potrafią wyśledzić w niej większa liczbę zmian.

Zarówno stref martwej i dzikiej magii jest niezwykle mało. Do tego zdarza się, że zmieniają one swoje miejsca. Obszary jakie najczęściej zajmują wynoszą około 900 tysięcy metrów sześciennych.


O czarodziejach

W dzisiejszych czasach ukończyć jakiś kierunek na akademii magii nie wystarcza, żeby zostać prawdziwym czarodziejem. Na pewno zdobędziesz trochę wiedzy i nauczysz się rzucać kilka czarów i pewnie przez prostaków będziesz nazywany magiem, lecz cóż po tym. Jeśli chcesz zyskać zaufanie moje oraz innych czarodziejów, powinieneś dążyć, aby zostać oświeconym magiem. Tak nazywamy potocznie sztukmistrzów, którzy znają się na wielu domenach magii, interesują się wszystkim co jest z nią związane.

Większość czarodziejów należy do jednej organizacji – Trybunału. Szacuje się że około 95% lub więcej magów jest zrzeszonych z Trybunałem. Te pozostałe 5% to w szczególności ludzie, którzy z różnych powodów opuścili Trybunał. Może nie podobała im się jego polityka, może mieli prywatne sprawy, jednak teraz nie chcą mieć nic z nim wspólnego. Wśród osób niezrzeszonych są także Dzicy Magowie. Ludzie ci mają wrodzone zdolności magiczne, cechuje ich niezależność, co powoduje, że nie lubią nawiązywać kontaktów z Trybunałem.

Choć pozycja Trybunału jest potężna i stara się on kreować politykę międzynarodową. To jedna bardziej niezależni władcy szukają czasem pomocy u niezrzeszonych postaci, chcąc pokazać swoją niezależność.

Ogólnie

Magia w świecie Triangulis jest niezwykle istotnym czynnikiem na całym świecie. Magia nie służy jedynie do walki, lecz jej celem jest pomaganie ludziom, a także napędza postęp.
 
Frey_ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem