Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-12-2023, 15:48   #295
Arvelus
 
Arvelus's Avatar
 
Reputacja: 1 Arvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputację

Vircan był zmęczony… nie był już młody i walka go wykańczała, ale… trudno. To nie tak, że jego plany w ogóle pozwalały na odpoczynek w niebycie w ciągu najbliższych wieków.

Jednak był szczęśliwy. Zmęczenie mieszało się z poczuciem spełnionego… dobra. Brakowało mu go od kiedy zajęli się obroną Longshadow. Żmudnym, niegratyfikującym procesem gdzie rzadko było widać sukcesy, a nawet te były torpedowane przez sabotażystów. Wcześniej, nim dołączył do Mścicieli, operował praktycznie sam, jedynie koordynując się z druidami, ale jako niezależne siła. Wtedy łatwo było o szybka gratyfikację gdy skalą działań było rozbijanie pojedynczych oddziałów hobgoblińskich by uratować pojedynczą rodzinę. Teraz była ona gigantyczna i wiedział dobrze, że jeśli obronią Longshadow to będzie to uratują tak wielu ludzi, że jego wcześniejsze działania staną się kroplą w morzu.

Może właśnie dlatego tak naciskał aby ratować jeńców? brak mu było… satysfakcji?

- Mam plan - powiedział Mścicielom na kolejnym spotkaniu - W magazynie prochowym, jeśli nic się nie zmieniło od mojej ostatniej wizyty, mają go dość aby stworzyć bardzo przyjemna kulę ognia, która pewnie zdmuchnie pobliskie budynki, o wszystkim co żywe w pobliżu nie wspominając. Udało mi się dostać do środka na zwiadzie, ale niestety okazało się, że chroni je mihstru. Dosyć niebezpiecznego przybysza z planu powietrza o morderczych zapędach.

- Jeśli proch nie został przeniesiony to mogę łatwo zawalić wierzę Transformacją Kamienia w Błoto i wtedy wystarczy odpowiednio użyty ogień albo błyskawica aby to wszystko wysadzić. Jeśli dałoby się dostać jakieś ogniste runy z opóźnionym zapłonem to mogę je w miarę łatwo zostawić w wieży i się ewakuować. Niezależnie od tego jak spowodujemy eksplozję będą tam jeszcze niedobitki. Możliwe, że ich alchemicy przeżyją więc przydałoby się ich pozbyć. Co wy na to?
 
Arvelus jest offline