Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-01-2024, 17:43   #19
Morph
 
Morph's Avatar
 
Reputacja: 1 Morph nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Brilchan Zobacz post
Bardzo fajna wiki sesyjna (...)ja to doceniam
Wielkie dzięki. Staram się.

Cytat:
Napisał Brilchan Zobacz post
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad sytuacją z bronią Alleusa: W edycji 3.5 ulubioną bronią Akadi jest flail co na polski tłumaczy się jako korbacz bojowy, ale nie bardzo pasuję mi do bogini wiatru przerobione na broń narzędzie farmerskie na długim kiju.
To dobre tłumaczenie, ale jeśli chcesz ubarwić postać i dopasować broń bardziej do postaci to, co powiesz na takie fantazyjną przeróbkę korbacza lub kańczug, gdzie elementy zadające rany to ptasie pióra z macierzystego Planu Alleusa. Zapewne to jakiś specjalny gatunek wyhodowany przez jego ojca. Pióra lekkie, zwiewne, ale jednocześnie niesamowicie szybkie, ostre i zdające dotkliwe rany. Zamiast ordynarnego łańcucha, elementem je spajającym byłby jakiś skórzany rzemień lub eteryczna taśma utkana z pierwotnej materii jego ojczystego Planu. Taka osobliwa broń mogłaby stanowić element garderoby genasiego, którą nosiłby na nadgarstku, a nawet mógłbym się zgodzić na to, aby w magiczny sposób ta broń byłaby zintegrowana z jego ciałem.

Cytat:
Napisał Brilchan Zobacz post
Pytałem się, bo w mojej głowie Alleus poszedł spać mocno pijany do łóżka z wieloma kurtyzanami naraz i raczej nie miał przy sobie plecaka podróżnego z racjami żywnościowymi bronią i resztą ekwipunku podróżniczego.
Podoba mi się logika i konsekwencja Twojego rozumowania. Z jednej strony genasi, niby poszedł pijany spać i nie miał przy sobie ekwipunku podróżniczego, z drugiej na liście życzeń jest namiot, wanna, zestaw kotwiczek. Doskonale
Mi to pasuje. Z uwagi na specyfikę tej domeny i fakt, ze jest was tylko dwóch, to nie ma żadnych uwag, ani obiekcji do przedstawionej listy.



Cytat:
Napisał Brilchan Zobacz post
Siłą ich zmuszać Wicher nie będzie, ale może warto by było przekonać jednego z młodszych niż szef (...)
Niech będzie. Jednego możecie przekonać. Doda to kolorytu tej naszej ponurej przygodzie. Proces przekonywania możecie sobie opisać w waszych postach.

 
__________________
“Living and dying we feed the fire,”
Morph jest offline