Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-01-2024, 23:13   #20
Brilchan
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 1 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
Cytat:
To dobre tłumaczenie, ale jeśli chcesz ubarwić postać i dopasować broń bardziej do postaci to, co powiesz na takie fantazyjną przeróbkę korbacza lub kańczug, gdzie elementy zadające rany to ptasie pióra z macierzystego Planu Alleusa. Zapewne to jakiś specjalny gatunek wyhodowany przez jego ojca. Pióra lekkie, zwiewne, ale jednocześnie niesamowicie szybkie, ostre i zdające dotkliwe rany. Zamiast ordynarnego łańcucha, elementem je spajającym byłby jakiś skórzany rzemień lub eteryczna taśma utkana z pierwotnej materii jego ojczystego Planu. Taka osobliwa broń mogłaby stanowić element garderoby genasiego, którą nosiłby na nadgarstku, a nawet mógłbym się zgodzić na to, aby w magiczny sposób ta broń byłaby zintegrowana z jego ciałem.
O doskonale ten pomysł bardzo mi się podoba naprawdę super

Cytat:
Podoba mi się logika i konsekwencja Twojego rozumowania. Z jednej strony genasi, niby poszedł pijany spać i nie miał przy sobie ekwipunku podróżniczego, z drugiej na liście życzeń jest namiot, wanna, zestaw kotwiczek. Doskonale
Mi to pasuje. Z uwagi na specyfikę tej domeny i fakt, ze jest was tylko dwóch, to nie ma żadnych uwag, ani obiekcji do przedstawionej listy.
wiesz ja jako gracz wiem, że Ravenloft to trudny wymiar i to jest część horroru i zabawy więc nie miałbym nic przeciwko jakbyśmy ustalili, że postaci nie mają nic ze swojego ekwipunku, bo ten był schowany gdzieś w skrzyni podczas gdy Al pił i imprezował

Skoro jednak napisałeś, że Władcy Mgieł dali by mu to z czym podróżuje to postarałem się pomyśleć co by miał ze sobą. Wybrał się w podróż oboje bóstw jego rodziców lubi podróże więc byłby logicznie wyposażony.

Nie chce żadnych uber magicznych przedmiotów typu rings of sustance czy karawka nieskończonej wody czy przenośne dziury, bo po pierwsze nie ten poziom i nie ten system a po drugie to pasłoby całą zabawę tej sesji ale np. Taka lina, namiot kotwiczki czy składana balia do kąpieli, żeby się umyć czy zrobić pranie podczas podróży wydają się czymś, co targałby ze sobą pomniejszy szlachcic podróżnik.

Dzięki za zaakceptowanie mojej listy na przyszłość chce podkreślić, że nie obrażę się jeżeli powiesz nie albo jeżeli np. lina i kotwiczki nagle zostaną skradzione albo zniknął, bo Mgły postanowiły zagrać Alleusowi na nosie

Cytat:
Niech będzie. Jednego możecie przekonać. Doda to kolorytu tej naszej ponurej przygodzie. Proces przekonywania możecie sobie opisać w waszych postach.
Bosko ja po prostu lubię w RPGach adoptować NPCów a Alleus który bierze odpowiedzialność za małego pokurcza kleptomana którego będzie musiał starać się ratować z opresji to też daje fajne możliwości szczególnie że tak jak opisałeś to duże dzieci a krasnolud też je polubił. Już widzę te sytuacje kiedy miejscowi chcą naszego podopiecznego zabić, bo to potwór albo próbował coś ukraść

I to daje ci też okazje jako MG żeby dać nam dodatkową motywacje do działania! "O nie coś się dzieje z naszym ulubionym NPC musimy go ratować"

jutro spróbuje wysmażyć jakiegoś posta
 
Brilchan jest offline