Wątek: Broadsword
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-02-2024, 13:59   #21
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
Mam pytanie odnośnie broni i może nie ma co tworzyć nowego wątku.
W jednej z książek natknąłem się na taki opis noża (podaję oryginał po angielsku).

Cytat:
The blade was sharp on both edges and triangular in section, meaning any wound it caused would never properly heal.
Próbowałem trochę na ten temat poczytać w internecie, ale nie do końca wiem, co to za nóż. Czemu był ostry na obu krawędziach i trójkątny w przekroju? Jak trójkątny, to powinien mieć więcej krawędzi? Czy trójkątny w przekroju tłumaczyłoby się na polski, że to był nóż trójgraniasty? Bo to nie to samo, co trójostrzowy (ostrze potrójne). Wydaje mi się (ale nie mam ku temu solidnych podstaw), że kawałek o leczeniu się wskazuje bardziej na ostrze potrójne niż na trójgraniaste?

Chętnie wysłucham info osób, które temat rozeznały. Nawet, jeżeli wasze opinie będą sprzeczne
 
Gladin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem