Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-03-2024, 06:50   #17
Mekow
 
Mekow's Avatar
 
Reputacja: 1 Mekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputację
To stara sonda, ale przez nieustanny brak czasu wolnego dopiero teraz do mnie dotarła. Stara, ale nie zamknieta

Mój głos poszedł na "Tak". I to zdecydowanie. Głównie dlatego, że... sam tak robie
Sesje "Kwestia zaufania" i "Kwestia zaufania II" mają tak własnie rozgrywane sceny walk. Co z resztą widac po prezentowanych w temacie komentarzy mapkach taktycznych. Z tą jednak różnicą (od tego co sugeruje Arvelus), że u mnie co tura MG prezentuje graczom aktualną sytuacje w postaci jpg i zbiera deklaracje - czyli jest jedyną osobą faktycznie używającą Roll20.

Stosowanie mapki taktycznej do pokazania graczom sytuacji podczas walki to standard, bez którego bardzo łatwo o nieporozumienia. Różne są do tego narzedzia, poczawszy od mapy bitowej, na własnie Roll20 koncząc. I różne są stosowane. Polecam Roll20, bo mimo iż z początku wymaga nakładu pracy od MG, to ogólnie ułatwia rozgrywke i co ważniejsze daje możliwosc zaprezentowania pola walki z najdrobniejszymi szczegółami.
 
Mekow jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem