Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-03-2024, 20:22   #461
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Właśnie o to chodzi, że po walce rozpisujesz ile w danej turze kto miał HP. Tak jak było w tej walce. 5 tur. W dwóch zadano obrażenia.
Więc po wszystkim dla ekipy która miałaby mieć 12 osób, to kula się dwa razy k12, załóżmy alfabetycznie, to nie ma znaczenia jaka kolejność. Jeśli było 3 osoby jak u nas, to wtedy dwa razu rzucić k6 a na każdą osobę po dwie liczby przypadają. Jak dla mnie dalej mało kulania. No, ale trudno, to tylko takie szybkie pomysły, na coś co mi przeszkadza. Jednak przeszkadza tylko trochę .
- A co jak myśliwych było 11? Albo jak są oddziały w regimencie co mają po 17 albo 25 osób? I co? Kulać jakoś w kogo poszedł atak? I co dalej? Wojak 13 ma 9/12 HP, wojak 08 ma 7/12 a wojak 19 ma 10/12 HP? Tak się mozna bawić jak jest po parę osób z każdej ze stron. A teraz np. na planszy było ok 20 samych imperialnych. Trzeba by rozpisac każdego soldiera osobno, w oddzielnej linijce excel i kulać mu osobno aby pilnować np. tych HP ile ma. Bardzo niepraktyczne rozwiązanie. Zwłaszcza jeśli jest dużo prostsza alternatywa czyli po kolei się schodzi HP-ki i kolejni walczący są eliminowani z walki. I bez żadnego dodatkowego kulania, klarowne rozwiązanie.


Cytat:
Cytujesz podręcznik, a według niego można wykonać dwie akcję na rundę + akcję natychmiastową w ilości ustalonej przez MG. Czyli wtedy w jednej rundzie akcja natychmiastowa czyli przygotowanie do strzału dzięki zdolności błyskawiczne przeładowanie. Następnie jedna akcja to mierzenie, a druga to strzał.
Tak jak w przypadku jednej rundy i dwóch strzałów, gdzie wtedy obie akcje przypadają na strzał ze względu na atak wielokrotny.

Teraz jak na to patrze, to "wycelowanie" to taka sama akcja jak "atak", "odepchnięcie" czy "opóźnienie". Nie ma nic wspólnego ze zdolnościami. Czyli po prostu każdy może jedną akcję poświęcić na wycelowanie, skoro to akcja podczas walki (s. 132) i dostaje się wtedy +10 do WW lub US i zajmuje to ackję. Nie akcję podwójną.
Gdy posiada się umiejętność "strzał mierzony", to akcja wycelowania ulega podwojeniu jeśli chodzi o bonus, ale nie jeśli chodzi o czas.
Więc, jeśli są możliwe dwa strzały podczas jednej rundy, tak samo powinno być możliwe wycelowanie i strzał. Obie rzeczy tak samo działają czyli akcja+akcja, a wyciągnięcie broni idzie na natychmiastówkę.
Bo w Twoim podręczniku nie ma nic o celowaniu, więc spodziewałem się, że jak nie ma nic, to działa jak w głównym podręczniku.
- No ale jak mówiłem u mnie 1 podręcznikowa akcja = 1 moja tura walki.

- Łuk bazowo wedle podręcznika przeładowuje się 1 akcję (tabelka s.110). Do tego strzał. Czyli w 1 podręcznikowej turze można przeładować łuk i strzelić.

- Wycelowanie też zajmuje 1 akcję. Więc można albo:

przeładować + wycelować = 1 tura
wycelować + strzelić = 1 tura


- Jeżeli w bastionowej mechanice 1 akcja = 1 tura to oznacza, że strzał z wycelowaniem zajmuje 2 tury.

- I to ma sens bo kosztem zwolnienia szybkostrzelności ma się precyzyjniejszy strzał.



Cytat:
No niestety rzut na 67. Czy w opisie mogę zawrzeć, że wyciągnęliśmy jej strzały, opatrzyliśmy, ale nie udało się jej choćby lekko uleczyć i obolała musiała iść dalej. Bo z miksturą wolę poczekać, ale teraz na pewno to ona będzie jedną nieść (a Duivel weźmie coś z plecaka, załóżmy sztućce ).
- Czyli ma.por czyli leczy się jej -1+k6 (lub jak kto woli k6-1) HP-kow.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem