Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-03-2024, 23:03   #463
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
@Cioldan


- Mecha bastionowa to konglomerat mechy erpegowej i bitewniakowej. Więc jest trochę z tego, trochę z tego systemu. Nie wszystko jest przeniesione z podręcznika RPG 1 do 1. Zwłaszcza, że bitewniak nie ma prawie żadnych detali mechy z RPG. Nie są tam po prostu potrzebne. Nie ma tam ekwipunku, nie ma RPG-owych skilli np. uników czy strzału mierzonego i wielu innych rzeczy. Aby je uwzględnić trzeba je jakoś dodać bazując na tym co jest w RPG.

- Co dałem radę zawrzeć w brudnopisie to tam jest. I tak wyszedł całkiem gruby. Zwykle też niektóre rzeczy wychodzą dopiero podczas różnych sesji.

- Łuki po prostu strzelają 1x na 1 turę. To bazowy punkt wyjścia. Inne modyfikacje wychodzą właśnie z tego założenia. Nawet jeśli nie jest ono przeniesione 1 do 1 z podręcznika RPG.

- Łuki ze skillem szybkie przeładowania strzelają 2x na 1 turę.

- Akcja wycelowania łukiem dodaje +10 do trafienia ale zajmuje 2 tury. Inaczej nie ma sensu. Gdyby zajmowała 1 turę z bonusem +10 nie ma żadnej filozofii. Każdy strzał byłby deklarowany jako wycelowany i miałby bonus +10. Jeśli natomiast jest o 1 turę dłużej wówczas jest coś za coś. I oddaje ducha oryginału. Tam też ten bonus jest w zamian za poświęcenie 1 akcji jaką można by użyć na coś innego. Nie widzę w tym żadnej sprzeczności.

- Akcja wycelowane łuku + skill mierzony strzał zajmuje 2 tury ale daje bonus +20 do trafienia a nie standardowe +10. To też oddaje ducha oryginału.

- Do tego jest jeszcze mój autorski mistrz broni jaki można wziąć na łuk jakiej w oryginale w ogóle nie ma.

- Sesja jest prowadzona wedle mechaniki bastionowej. Zastępuje ona tą ze standardowego RPG. Jest do niej podobna, ma wiele elementów wspólnych. Ale nie jest identyczna. Niemniej to właśnie rozwiązania bastionowe mają pierwszeństwo nad podręcznikowymi. A, że nie wszystko zdążyłem zmieścić w brudnopisie bo właśnie część rzeczy wychodzi dopiero w trakcie rozgrywki to no stąd właśnie jest miejsce na takie rozmowy w komentach jak ta. Co dam radę postaram się edytować w tym brudnopisie. Czasem coś co dla mnie jest tak oczywiste, klarowne i logiczne niekoniecznie musi być dla innego odbiorcy. Biorę to pod uwagę i też dlatego staram się wyjaśniać takie niejaności gdy się pojawią.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest teraz online   Odpowiedź z Cytowaniem