Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-03-2024, 20:53   #466
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
@Wszyscy


- Oki dopisałem do Brudnopisu modyfikatory do walki strzleckiej (3.1.08; s.36) i szybkostrzelność + przeładowywanie broni (3.1.09; s.37-38).

- Co do mechaniki strzelania jak i ogólnie to powiem tyle, że gramy na mechanice bastionowej a nie tej oryginalnej. I chociaż często jest ona podobna do oryginalnej to jednak nie jest skopiowana 1 do 1. Po prostu pewne rzeczy działają w niej trochę lub całkiem inaczej.

- I nie wszystko jest ujęte w Brudnopisie tej mechy bo pewne rzeczy wychodzą dopiero w trakcie gry. Jak teraz z tym strzelaniem czy niedawno ekwipunkiem. A gramy już prawie rok. Ja robię co mogę by wyjaśniać, tłumaczyć, odpowiadać i pisać briefingi no ale nie jestem w stanie ująć wszystkiego w tym Brudnopisie.



Cytat:
Zrobiłem rzuty dla psów.
https://orokos.com/roll/1003962 81 pierwszy pies nie żyje
https://orokos.com/roll/1003963 25 drugi pies jest zdławiony
Jak rozumiem jednemu nic nie pomoże, a drugi będzie z jednym HP i nie potrzebuje natychmiastowej pomocy żeby przeżyć tak?
- Przy takich rzutach to tak. Rzut 81 to KIA, rzut 25 to zdławienie.

- Więc jeden pies nie żyje, drugi jest krytycznie ranny (1/10 HP). Mechanicznie to s.krytyczny ani lżejsze nie wymagają natychmiastowej pomocy medycznej. Fabularnie no to wiadomo.


@Deklarki


- To Stefan i Olaf biegną co sił w nogach za uchodzącymi. Tak? No dobra to na miejscu strzelania znajdą ślady kopyt i okaże się, że to zapewne byli zwierzoludzie lub podobni mutanci. To jest na tyle blisko drogi i reszty, że będą mogli krzyczeć o tym do reszty.

- Zwierzoludzie są znani ze swojej mobilności więc nie będzie ich łatwo dogonić.




Cytat:
Po za tym sądze że łatwo możemy zniwelować niekorzystne modyfikatory/polepszyć nasze szanse w leczeniu:
W plecaku mam nowo kupiony zestaw leczący który daje +10 do testu
Jak będę Ci asystował to będzie +10 do testu
Jak będzie po walce to na spokojnie rozłożymy na trawie w lesie koce/namiot żeby nie było błota i rozepniemy nad nimi z jeden/dwa namioty żeby chroniły przed deszczem(jak ktoś nie będzie chciał dać namiotu to spoko tylko usłyszy, że jak on oberwie to będzie się leczył sam.(czy takie rozwiązanie się sprawdzi MG?).
- s.ranny Eponii mod -10
- deszcz -10
- asystent +10
- zaaw.zestaw leczący +10

- Oczywiście próba leczenia zaraz po walce wyłącza laczących z natychmiastowego poscigu.

- Podobnie jak rozbijanie namiotów. Rozbity namiot zlikwiduje mod. za deszcz ale też zajmuje to czas dodatkowy do tego leczenia.



Cytat:
Co do całej dyskusji z mechaniką to co do rozliczania HP to też wolałbym żeby było to rozliczane bardziej indywidualnie ale rozumiem kwestie czasowe biorące górę.
- Dziękuję za zrozumienie



Cytat:
Natomiast jeśli chodzi o kwestie zdolności strzeleckich to muszę poprzeć Cioldana, nie bardzo trzyma mi się to logicznej kupy w Twoim wydaniu Mistrzu (wydaje mi się że jeśli ktoś ma szybkie przeładowanie i strzał mierzony to powinien być w stanie strzelić co turę z bonusem, wydał na sporo doświadczenia i jest w tym po prostu lepszy od kogoś kto nie wydał) Jak nie to z szacunkiem prosiłbym przynajmniej o danie osobą mającym te zdolności możliwość zmiany ich na jakieś inne rzeczy skoro nie było to jasno napisane w mechanice wcześniej.
- Dopisałem teraz do Brudnopisu tą walkę strzelecką.

- Jeśli ktoś się czuje poszkodowany, że wziął skilla do strzelania a nie działa on jak to sobie by życzył to może ten skill wymienić na jakiś inny.

- Co do kosztów to no bez przesady co? Jak w oryginale skille są przypisane do profesji to można zgrzytać zębami, że coś tam jest na którymś poziomie profesji albo nie ma w ogóle. Ale w bastionowej mechanice każdy dobiera sobie skille jak chce. I każdy kosztuje 100 PD co zwykle jest do uzbierania w 2-3 tury gry. Więc mi tu bez takich tekstów, że strasznie trudno i drogo z tym wykupywaniem skilli
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem