Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-03-2024, 04:58   #470
Dekares
 
Reputacja: 1 Dekares nie jest za bardzo znany
Co do deklaracji to Stefan gna za wrogiem ile sił w nogach(zabili nam psa chyba po czterech częściach Johna Wicka nie muszę tłumaczyć jak Stefan to odebrał ). Jak znajdujemy tylko ślady że to zwierzoludzie ale ich nie widzimy to krzyczę że to zwierzoludy i kontynuuje pościg szukając śladów, liczę na to, że ślad pozostawili na tyle wyraźne żeby łatwo ich śledzić. Ale jak wrogów nie będzie widać albo będą mieli dużo przewagę liczebną to wstrzymujemy pościg po jakiejś minucie dwóch(nie włazimy w las głębiej jak na 100-150m od drogi).
Po powrocie Stefan będzie leczył rannych(a raczej pomagał elfowi bo ten ma wyższy INT) szykując miejsce do leczenia tak jak opisywał wcześniej.
Nadal będzie lobbował pościg za zwierzoludzmi już na zimno po opatrzeniu rannych.
Po za tym na pewno będzie prosił o wystawienie jakiś wartowników przynajmniej do miejsca z którego strzelali zwierzoludzie na czas postoju/leczenia. Żeby Ci po prostu nie mogli wrócić na swoje dawne pozycje i znowu nas ostrzelać.

Przepraszam że dopiero teraz deklarka nie mogłem wczoraj po wstawieniu posta.

P.S. W ramach całej dyskusji co do Błyskawicznego przeładowania i strzału mierzonego to przyszedł mi do głowy pomysł co do tego, żeby może wprowadzić taką dodatkową zasadę że możesz. poświęcić kolejne tury na celowanie aby dostawać kumulatywny bonus do celności?
Dostawaliby się wtedy za każdą kolejna turę celowania dodatkowe +10 lub +20 jeśli ma się strzał mierzony.
Myślę, że byłoby to bardzo przydatne rozwiązanie szczególnie dla jakiś akcji skradankowych w stylu zdejmowanie wartowników po cichu itp. Oraz wszelkiego rodzaju zasadzek gdzie atakujący mieliby efektywniejszą pierwszą salwe.
W wypadku łuków wprowadziłbym ograniczenie liczby tur poświęcanych na celowanie równe modyfikatorowi z krzepy żeby odwzorować trudność utrzymania przez dłuższy czas napiętego łuku.
 

Ostatnio edytowane przez Dekares : 10-03-2024 o 21:59.
Dekares jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem