Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-03-2024, 10:46   #479
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
@Dekares

Cytat:
Mistrzu powiem tak Twoja odpowiedź na sugestie co do obciążenia w ostatnim moim poście jest IDEALNYM przykładem na to dlaczego nie mam siły dłużej z Tobą grać.
- No jak czytam to mam podobnie.


Cytat:
Przecież piszę w swoim poście o tym, że kary do niektórych statystyk od obciążenia powinny się pojawiać po czasie, np, po określonej ilości poruszania się. a Ty mi piszesz taką mowę trawę że przecież liczy się właśnie niby w dłuższej perspektywie i że to logiczne że w dłuższej perspektywie się pojawia kara do wszystkich statystyk... .
- No tak. Zapytałeś o coś, rzuciłeś jakiś argument w sprawie tego obciążenia a ja się do tego ustosunkowałem. Napisałem jak ja to interpretuję w praktyce. Możesz się z tym nie zgadzać. Ale nazywanie tego "mową trawą" to okazanie braku szacunku wobec mnie.

- I w praktyce na ten prawie rok sesji nie przypominam sobie przypadku w jakim byłby jakiś test związany z przeciążeniem który wystąpiłby natychmiast po wzięciu bagaży na plecy. Może coś źle pamiętam. Ale zawsze on występował "jakiś czas" po ruszeniu w drogę. Zwykle czas liczony w godzinach. Czyli zgadzałoby się z tą wykładnią tego zapisu jaki podałem wczoraj.


Cytat:
No właśnie w Twoim brudnopisie nie pisze że kary pojawiają się po jakimś marszu czy czymś tylko że z momentem przeciążenia się i są do wszystkich stasystyk.
To Sprowadza się do tego że Ferdek stoi przy stole, na stole leży włócznia, Ferdek ma w ręku średnią tarcze(2sloty) ma 30 Krzepy i poprzez to ma trzy sloty ekwipunku do wykorzystania czyli przy czwartym zacznie się przeciążać, dając sobie -10 do wszystkich testów.
eCzyli jak weźmie włócznie ze stołu to momentalnie będzie mieć - 10 do statystyk. W momencie w którym weźmie włócznie już nie rzuci testu przeszukiwania pomieszczenia na swoje 30 INT tylko na 20 bo magicznie nagle gorzej widzi i kojarzy, nie nastąpił żaden marszy, nie mineły jakieś godziny w których zdążył się zmęczyć noszeniem tej włóczni.
Tak to jest napisane w brudnopisie.
- No faktycznie nie jest to doprecyzowane. Wydawało mi się jako autorowi to tak oczywiste, że nie trzeba o tym pisać. Ale skoro ten temat padł to napisałem wczoraj jak ja to widzę. Nie wiem dlaczego to ignorujesz.

- Przypominam Ci, że każdy, nawet oficjalny podręcznik robiony przez rzeszę zawodowców ma luki. A co dopiero mówić o brudnopisie z homerule robionego na raty przez jednego amatora. Gdzie z jednej strony jest ciśnienie aby nie było tego za dużo by komuś chciało się to przeczytać z drugiej przeciwnie aby każdy detal był opisany "jak w podręczniku". I choćby do niedawna nie było tam dodanych modyfikatorów do walki strzeleckiej chociaż te oczywiście były stosowane od dawna nie tylko w tej sesji. Po prostu wcześniej ta sprawa nie wyszła albo nikt się o nią nie dopominał. Jak się pojawiła to teraz już jest w Brudnopisie.

- A co do modyfikatorów to ja często podaję co w danym teście było uwzględnione. Jakie skille, jakie modyfikatory za okoliczności. Za każdym razem podchodzę do tego indywidualnie. Więc gdyby było jakieś przeszukanie pomieszczenia z włócznią albo bez to też bym patrzył na konkretną sytuację.




Cytat:
Jak pisałem nie mam nic przeciwko żeby miał momentalnie zmniejszoną szybkość poruszania się czy np. gorzej mu się pływało bo to logiczne ale zmniejszanie statów umysłowych czy WW albo US momentalnie po wzięciu czegoś do ręki i przy tak drakońskich limitach jest po prostu idiotyczne.
- No to jest idiotyczne. No ale ja tego zapisu tak nie interpetuję. Tłumaczyłem wczoraj jak ja to widzę. A Ty dalej swoje.


Cytat:
Napisałem propozycje rozwiązania ale Ty Mistrzu nawet się do niej nie odniesiesz tylko udajesz, że jest inaczej.
- Ja się nie odniosłem do jakiejś Twojej propozycji? A której? Weź zacytuj. Bo wydaje mi się, że odpisałem na wszystkie. Ale ostatnio tyle się działo i w realu i w sesji, że może coś przegapiłem. Jeśli tak to przepraszam ale jeśli ją tu wskazesz to postaram się do niej odnieść.



Cytat:
I nie interesuje mnie że TY zdając sobie sprawę że te zasady są idiotyczne(sam przyznałeś mi na PW jak pytałem się o ekwipunek oddziałów i ile mają minusów jak podliczy się ten ekwipunek, że "nie liczysz im wszystkiego szczegółowo", czyli jak dla mnie nie stosujesz własnej mechaniki bo zdajesz sobie sprawę że oględnie mówiąc nie sprawdza się) i panuje niepisana umowa że niestosujesz pewnie tych zasad zawsze( takie miałem odczucie od początku sesji że po prostu przez większość czasu zawieszasz działanie tych zasad bo sam zdajesz sobie sprawę że nie zdają egzaminu ) to nas graczy stawia w sytuacji że musimy liczyć na to że akurat nie będziesz czegoś liczył albo że nie wiemy czy coś liczysz czy nie.
- Wychodzę z założenia, że oddziały mają zestaw statów i ekwipunku gotowy do użycia jak na polu walki. Równie dobrze mogliby mieć po te 10 pkt więcej w statach i być przeciążeni o 10. Na to samo by wyszło. Jak wychodzi na to samo to po co się w tym grzebać? Zwłaszcza, że chodzi o masową skalę a nie po pojedyncze osoby.

- Poza tym mają uproszczony ekwipunek. Rozpisany głównie pod walkę na polu bitwy. Nie widzę sensu ani potrzeby rozpisywać im każdą miskę i koca. Stąd są jednorodni. I najczęściej podróżują "na lekko" gdy ich bambetle są przewożone w taborach. Ale jak maszerowali z plecakami jak ostatnio BG to też mieli te same modyfikatory za obciążenie. Nie widze w tym nic zdrożnego ani sprzecznego z mechą i logiką. To, że całe grupy są liczone w uproszczony sposób to nie jest żadna nowość w RPG. W skrimishach i bitewniakach też nie.

- A co ja liczę w danej sytuacji albo nie to zazwyczaj Wam podaję. Albo pod postem fabularnym gdzie jest opisana mecha jakiegoś rzutu albo w komentach. Jeśli są jakieś niejasności to zawsze możecie zapytać. Nawet przed rzutem lub jakąś sytuacją jak coś by mogło wyglądać z mechy. Ja raczej odpowiadam na takie pytania.



Cytat:
Cała ta dyskusja toczyła się(i mam nadzieje że reszta będzie jeszcze ją toczyć aż do skutku) żeby te rzeczy zapisać na papierze. Żeby gracze mieli jasność że grają w rozsądną grę a jakąś groteskę.
- Postaram się edytować ten zapis o obciążeniu aby uwzględnić to o czym tu mowa. Czyli, że chodzi o zmęczenie bagażem i efekt niekoniecznie jest natychmiastowy po wzięciu o 1 slot więcej.

- Jeśli jeszcze jest coś do omówienia to dajcie znać.




Cytat:
Kończę bo naprawę szkoda mi już na to czasu, prawie rok przepuściłem tutaj na takich daremnych dyskusjach niczym krew w piach i nie mam zamiar dłużej.
- No cóż Dekares. Jeśli pomimo moich wyjaśnień nie zmieniłeś zdania no to niech i tak będzie. Wtedy dzięki za zmajstrowanie KP i 10 miesięcy intensywnej gry barwną postacią. No i powodzenia w innych sesji. Ale jeśli chcesz to oczywiście dalej możesz zostać i grać dalej.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem