Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-03-2024, 16:56   #737
Marrrt
 
Marrrt's Avatar
 
Reputacja: 1 Marrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputację
Moja odpowiedź dotyczyła sugestii MG, że piaskożery przyjmą Minorne do stada. Według mnie i w moim wyobrażeniu tego gatunku nie powinny. To gady, które mordują rzadko dla pożywienia, bo same niewiele go potrzebują. Wynika to z ich hiperagresywnej natury, dla której wyzwaniem jest zbliżenie się, czy choćby samo spojrzenie. A agresja ta sięga na tyle daleko, że samica doglądająca młodych musi odejść od samca, bo ten gotów młode samemu pożreć. Nie z głodu. Dla zasady

Pisałem też w poście, że nie da się ich oswoić tak jak zwierząt i nadal są w dużym stopniu dzikie. Sekret posłuchu znają nomadyczne ludy Alikru i prawdopodobnie został on okupiony licznymi życiami.
Dlatego też wzbudzają sensację.

Reasumując myślę, że czar Charm w jakimś stopniu na nie podziała. Być może obniży agresywność. Ale potraktowanie Minorne jako członka stada byłoby przesadą, bo stadami są wyłącznie pary więc to podpada z Charmem pod konkurencję.
O ryzyku wydawaniu im poleceń już nawet nie wspominam.

Także to trochę tak jakbyś próbowała użyć Powalającego Uroku na najparszywszych więźniach z najbardziej zakazanego więzienia, by wydawać im komendy Może zadziała
 
__________________
"Beer is proof that God loves us and wants us to be happy"
Benjamin Franklin
Marrrt jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem