Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-03-2024, 21:06   #740
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
W starciu na moście do rozliczenia pozostają mistrzowie miecza i orsimerowie. Pierwszy Yared, bo Marrrt i tak się już naczekał na rozliczenie swoich akcji. I będzie to coś pięknego, jak sądzę. Gracz wydał uczciwie zarobione pedeki na podniesienie stylu walki do poziomu 2, co daje mu premię +20 do ataku - a dwemerski miecz (zakładam, że to nim będzie walczył) generuje premię +2 do obrażeń. Jeden Punkt Akcji na ruch, dwa pozostałe na dwa ataki. Pająki wyprztykały się ze swoich PA, więc zbiorą w tej rundzie łomot. Yared ma Siłę 45 +20 premii za styl, w normalnych okolicznościach trafia każdym ciosem przy rzutach 1-65! Dla celów rozliczeń wziąłem ciąg wyników uzyskanych przez gracza pod jego ostatnim postem - na 8 ataków 6 będzie celnych (pięć pierwszych z ośmiu i ostatni). Rzuciłem 6k8 własnoręcznie pod moim ostatnim postem, wypadło 2 i 7. Przypomniałem sobie, że muszę jeszcze doliczyć +2 rany za premię ze Szczęścia (przewaga taktyczna, bo pająki się nie bronią w tej rundzie).

Co istotne - i wkurzające - te pająki to masa krasnoludzkiego metalu bez praktycznie żadnych słabych punktów, ich 5 Punktów Pancerza robi wrażenie…

Pierwszy cios Yareda zadał 6 ran (1 netto), drugi 11 (6 netto). Do walki wchodzi wspierający orsimer, trafił jednym atakiem, zadał 10 ran (5 netto), zużywam jeden jego Punkt Staminy na boost obrażeń, +2 rany i pierwszy pająk wypadł z akcji!

Kej’kerni dwa ataki, jeden celny przy wyniku 3, zadała 11 ran ( 6 netto). Wspierający orsimer z dwoma celnymi atakami (wyniki 48 i 42), zadał 12 i 7 ran (6 i 2 netto) - pająk został na 1 HP, zużywam 1 Punkt Staminy orsimera i pająk padł.

Tak więc w tym momencie na moście mamy dwie odrębne potyczki - Kej’kerni i orsimer kontra dwa pająki oraz Ine May, Yared i orsimer kontra trzy pająki.

Cień bezpieczny w drodze na zewnątrz bramy, Minorne w komnacie z piaskożerami, Morayne zawieszony w powietrzu nad piecami dzięki zaklęciu lewitacji.

Alex, GreK, Aro, dajcie znać, co robią Wasze postacie w okolicznościach, które stały się ich udziałem. Nanatar, Marrrt, czy Wasi bohaterowie idą na maksa w zadawanie ciosów czy chcecie zachować 1-2 Punkty Akcji w każdej rundzie na uniki/parowanie?
 
__________________
Królestwo i pół księżniczki za MG gotowego poprowadzić Degenesis!
Ketharian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem