Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-04-2024, 19:28   #500
Cioldan
 
Cioldan's Avatar
 
Reputacja: 1 Cioldan nie jest za bardzo znany
Najpierw odpisy na Twoje odpisy
Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
"z pół tuzina parę mniej lub więcej"
dla mnie całkiem nieźle opisuje od 4 do 8 sztuk ogarów. Dlatego myślałem, że w nowej turze będą wiedzieć więcej .


Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
Nie miałem żadnej deklarki o szybkim przeładowaniu.
Nie było deklarki bo nie wiedziałem, że będzie walka. To tak, jakbym zawsze miał szykować deklarkę na wiele, wiele możliwości, bo przecież nie wiemy czy ktoś nas nagle nie zaatakuje , ale fajnie, że to uwzględniłeś, w sensie "deklarki po na przed" ;D


Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
Jeden ogar pada i rani drugiego. Jeden z łuczników Kolesnikowa też (jw) więc wspólnie ranią drugiego ogara ale nie zabijają. Więc dalej biegnie 3/4 ogarów w jednym stadzie i 4/4 ogarów w drugim.
Czyli, łącznie z tymi informacjami z podsumowania głównego posta: 4 strzały trafiły (w tym 2 na 6 prób z grupy Duivela) i padł jeden ogar oraz jeden jest ranny? Będzie ciężko jeśli Kolesnikov skupi się na ich łucznikach.


Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
- Unik to ums zaawansowany. Tak samo jak rzemiosło, kuglarstwo, język czy wiedza. Więc nie takie hop siup. Poza tym mieliście do wyboru po 2 charakterystyczne umsy dla swoich pomocników.
No ok, ale co to są dwa umsy czy zdolności, oprócz tych rasowych? Przecież tworzenie nowej postaci wg oryginalnych zasad daje nawet wszystkie um i zd wylosowanej profesji. Nie mówię tu o takim rozbudowaniu jak jest u Ciebie, ależ skąd! Sam wiem, że to byłaby przesada . (ofc, co innego jeśli chodzi o główną postać, wtedy to już nie jest przesada)


Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
- Ogary mają SZY 7. Więc w biegu robią 28 m / T. Na obecnej mapce to 8 kr po prostej. Elfy, zwierzoludzie mają SZY 5 więc w biegu robią ok 20 m (5 kr po prostej). Ludzie mają SZY 4 czyli w biegu robią ok 16 m (4 kr po prostej). Tabelkę z prędkościami macie na dole legendy mapki.
Zaraz.
16m=4kr
20m=5kr
28m=8kr?? chyba 7kr?? zresztą tak masz na mapce
Duivel ma SZY 6, także nawet w następnej rundzie byłby na przeciwko psów, ale jeszcze nie w bójce na jednej kratce. Bo przecież, żeby się bić, muszą być na jednej kratce...


Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
- Wypuszczenie łuku z dłoni na ziemię to akcja natychmiastowa. Odłożenie łuku na plecy do sajdaka etc to 1 Tura. Dobycie broni z pochwy/pasa to akcja natychmiastowa. Czyli jak ktoś zostaje na miejscu to raczej powinien zdążyć rzucić łuk i dobyć broni do zwarcia aby przyjąć szarżę ogarów.
Psy też jeszcze w pełni tej grupki nie zaatakują jakąś akcją całoturową, bo jednak muszą ostatnią odległość pokonać. Generalnie mogliby wszyscy uciekać i dopiero walczyć od następnej tury, ale na koniec tej już byliby w zwarciu, a ludzie to chyba nawet szybciej zostaliby dopadnięci...


Teraz potencjalna deklarka
Dobra to w tej drugiej turze, ludzie odrzucili by łuki i wyciągnęli swą broń krótkodystansową (szabla i mała tarcza?), bo wiedzieliby, że muszą wejść w zwarcie. Nie wiem czy mają w sumie atak albo unik. Elfy natomiast oddałyby po dwa strzały z racji swoich umiejętności i na koniec odrzucenie na bok łuków. Strzelaliby oczywiście w te psy które na nich biegną.
Jeszcze myślę nad tym odrzuceniem łuków... bo jeśli są jedną grupą, to najpierw psy powinny zaatakować najsłabszego, czyli któregoś człowieka, no i póki ich nie ubiją, to elfy mogą strzelać i strzelać. W sumie ludzie też mogą oddać strzały, bo oni uciec już nie mogą, a nie wiem czy mają Atak, Unik czy cokolwiek co sprawi, że będą się bronić...


Dzięki za resztę odpowiedzi!!


PS
Co do rzutów na strzelanie. Można jakieś dokładne rozliczenie zobaczyć? Bo według tabelki pod mapą, za odległość powinni dostać po +20 do US. Duivel jeszcze +10 za Mistrza Broni... czyli razem 90US. Dla grupki Duivela w poprzedniej rundzie też powinny liczyć się bonusy za odległość, dla Kolesnikova. Za las i za ruch powinni dostać -20/-30, za zasłonę nic, bo przecież już wybiegły zza niej, a las jest liczony osobno.
 

Ostatnio edytowane przez Cioldan : 11-04-2024 o 19:47.
Cioldan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem