Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-04-2024, 14:18   #502
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
@Cioldan


Cytat:
dla mnie całkiem nieźle opisuje od 4 do 8 sztuk ogarów. Dlatego myślałem, że w nowej turze będą wiedzieć więcej .
- JA się staram robić odpisy z przyziemnej perspektywy jaką powinni mieć BG. I rzadko robię metagrowe odpisy. A w sytuacji jak leci na kogoś z pół tuzina ogarów jakie chcą go rozszarpać i się do nich strzela raz za razem to niezbyt sprzyja liczeniu czy jest ich 6, 7 czy 8. Stąd taki opis jak widać.


Cytat:
Nie było deklarki bo nie wiedziałem, że będzie walka. To tak, jakbym zawsze miał szykować deklarkę na wiele, wiele możliwości, bo przecież nie wiemy czy ktoś nas nagle nie zaatakuje , ale fajnie, że to uwzględniłeś, w sensie "deklarki po na przed" ;D
- No uwględniłem


Cytat:
Czyli, łącznie z tymi informacjami z podsumowania głównego posta: 4 strzały trafiły (w tym 2 na 6 prób z grupy Duivela) i padł jeden ogar oraz jeden jest ranny? Będzie ciężko jeśli Kolesnikov skupi się na ich łucznikach.
- Po dodaniu podwónych strzałów z czwórki Duivela poszło 6 strzałów, z czwórki Kolesnikowa strzały. Łącznie wyszło z tego 3 trafienia w tym 2 od Duivela, 1 od kogoś z drogi. Oczywiście to tak metagrowo. Z tych 3 trafień udało się wyłączyć z walki 1 ogara i zranić drugiego.



Cytat:
No ok, ale co to są dwa umsy czy zdolności, oprócz tych rasowych? Przecież tworzenie nowej postaci wg oryginalnych zasad daje nawet wszystkie um i zd wylosowanej profesji. Nie mówię tu o takim rozbudowaniu jak jest u Ciebie, ależ skąd! Sam wiem, że to byłaby przesada . (ofc, co innego jeśli chodzi o główną postać, wtedy to już nie jest przesada)
- Ums zaawansowany jest na tyle zaawansowany, że trzeba by wymienić u pomocników, że ma ten ums. Powszechne umsy jak gotowanie, powożenie, jeździectwo można machnąć ręką bo to sporo osób ma w tych młotkowych realiach no ale umsy zaawansowane są charakterystyczne dla danej postaci.




Cytat:
Zaraz.
16m=4kr
20m=5kr
28m=8kr?? chyba 7kr?? zresztą tak masz na mapce
Duivel ma SZY 6, także nawet w następnej rundzie byłby na przeciwko psów, ale jeszcze nie w bójce na jednej kratce. Bo przecież, żeby się bić, muszą być na jednej kratce...
- No tak, coś mi się klawiatura omskła. SZY 7 to 28 m i 7 kratek na 1 turę.

- Nie muszą i właściwie nie mogą być na jednej kratce. To nawet technicznie jest trudne do zrobienia w excel i byłoby mało czytelne. Jak kratki się stykają wtedy mamy walkę. Więc jak cała grupa Duivela jest na tej samej kratce i dojdą do nich ogary to wszyscy są w zwarciu. Wszyscy na jednej kratce są traktowani jak jeden oddział.

- I w poprzednim starciu na drodze też walka w zwarciu była zaznaczona poprzez to, że oddziały stały na sąsiednich kratkach.



Cytat:
Psy też jeszcze w pełni tej grupki nie zaatakują jakąś akcją całoturową, bo jednak muszą ostatnią odległość pokonać. Generalnie mogliby wszyscy uciekać i dopiero walczyć od następnej tury, ale na koniec tej już byliby w zwarciu, a ludzie to chyba nawet szybciej zostaliby dopadnięci...
- Jeśli ruch się kończy tak, że kratki obu stron się stykają = zwarcie. Chyba, że jest jakaś przeszkoda jak ściana, urwisko itd.



Cytat:
Teraz potencjalna deklarka
Dobra to w tej drugiej turze, ludzie odrzucili by łuki i wyciągnęli swą broń krótkodystansową (szabla i mała tarcza?), bo wiedzieliby, że muszą wejść w zwarcie. Nie wiem czy mają w sumie atak albo unik. Elfy natomiast oddałyby po dwa strzały z racji swoich umiejętności i na koniec odrzucenie na bok łuków. Strzelaliby oczywiście w te psy które na nich biegną.
Jeszcze myślę nad tym odrzuceniem łuków... bo jeśli są jedną grupą, to najpierw psy powinny zaatakować najsłabszego, czyli któregoś człowieka, no i póki ich nie ubiją, to elfy mogą strzelać i strzelać. W sumie ludzie też mogą oddać strzały, bo oni uciec już nie mogą, a nie wiem czy mają Atak, Unik czy cokolwiek co sprawi, że będą się bronić...
- Myśliwi mają br.długą + łuk.

- Jak pisałem powyżej to co się dzieje na danej kratce dotyczy wszystkich na tej kratce. Więc jak ogary dopadną ludzi to dopadną też elfy. To jest kwadrat 4 na 4 m. A z 2 osób trudno utworzyć linię jaka by miała odgradzać 2 następne osoby od przeciwnika. Zwłaszcza jak przeciwnika jest 7 sztuk czyli mają przewagę liczebną. Czyli jeśli elfy zostaną na miejscu a ludzie mają się bronić to cała czwórka jest w zwarciu z ogarami.

- Żeby elfy mogły oddać strzał musiałyby:

- wyjśc na inną kratkę
- liczyć, że ogary zajmą się Tomasem i Jurgenem (7 vs 2) i żadne stado nie pobiegnie za elfami*


*Tu mowa o akcji: ruch i strzał i gdyby w tym momencie jeszcze ogary wjechały w elfy to mają zwarcie mając łuk w rękach. Lub puszczają łuki na ziemię (akcja natychmiastowa) ale już nie mają czasu dobyć broni (druga akcja natychmiastowa).


- Myśliwi nie będą stosować uniku. Mają taką samą WW jak ZRĘ więc procentowo to to samo. A w razie suk to przy WW mogą zranić przeciwnika a przy uniku tylko uniknąć jego ataku.




Cytat:
PS
Co do rzutów na strzelanie. Można jakieś dokładne rozliczenie zobaczyć? Bo według tabelki pod mapą, za odległość powinni dostać po +20 do US. Duivel jeszcze +10 za Mistrza Broni... czyli razem 90US. Dla grupki Duivela w poprzedniej rundzie też powinny liczyć się bonusy za odległość, dla Kolesnikova. Za las i za ruch powinni dostać -20/-30, za zasłonę nic, bo przecież już wybiegły zza niej, a las jest liczony osobno.

Modyfikatory:

bliski zasięg +20 (UŁ 1; UŁ 2; Tobias Duivel)
mistrz: łuk +10 (Duivel)
las -10 (wszyscy);
ruch -10 (Tobias; Kol 01);
ruch -20 (Duivel; Kol 02);
tarcza -20 (Tobias; Kol 01)



@Dekares


Cytat:
Dziękuję za dodanie zdolności do brudnopisu, chciałbym zadeklarować wykupienie(jak rozumiem 100 PD tak?)

- Ok, to Stefan 135-100=35 PD i zd.pakowny


Cytat:
Co do stanu punktów życia Azura to czy czasem nie dostaje on za dużo HP? wydawało mi się że spadło mu do 4 po czym leczenie przywróciło mu 3 Więc chyba powinien mieć 7/10 HP a nie 9/10.
- Azur skończył poprzednią walke z 6/10 HP. Medycy wyleczyli mu +3 HP. Więc obecnie ma 9/10 HP.

- Drugi z psów miał 0 HP po sprawdzeniu tabelki wyłączenia z walki 1 HP. Jak medycy go wyleczyli +3 HP to miał 4/10 HP.



Cytat:
Co do obecnej sytuacji z moją deklaracją działań to chciałbym jednak argumentować że powinnem móc zmienić swoja deklarację
- Oki, odniosę się tutaj to całego wpisu.


- Dekares więc chyba byś musiał edytować swój post. Przeczytaj go jeszcze raz. Tam nie ma żadnych kompromisów. Wyraźnie napisane, że jeszcze zanim Kolesnikow wyda rozkaz to Jeager leci na zwierzoluci z całej pary. Tam nic nie ma, że coś zwalnia, że przystaje, że szuka pozycji. Nie. Tam jest wyraźny opis, że leci do kontrszarży na zwierzoludzi. Co zresztą jest zgodne z rozkazem Kolesnikowa. I jedynie ma nadzieję, że wjedzie zwierzoludziom jakoś nie od frontu. No ale to jak widać się nie udało.

- A się nie udało bo na mapce na koniec mojej tury Stefan jako jedyny został jakby na etapie T 00. Bo Tobias i Duivel ostrzelali przeciwnika jaki na nich wybiegł i na tym zeszła im T 01. Zwierzoludzie też zrobili swoje ruchy. I do kompletu brakowało tylko ruchu Stefana - bo na tą okoliczność nie było żadnej deklarki. Było, że później coś może podziałać ale jak się nic nie będzie działo. Ale jak widać się zadziało.

- Więc po wykonaniu zadeklarowanego już w tej turze ruchu Stefana - szarża na zwierzoludzi - znalazł się on całkiem blisko Tobiasa i zwierzoludzi. Ten ruch tworzy komplet z tym strzelaniem Tobiasa i ruchem ungorów.

- Ungory zaś po wybiegnięciu zza zasieki biegną przed siebie. Równolegle do drogi. Tak aby odciąć grupę Tobiasa od tej drogi i reszty. I to odzwierciedla mapa gdzie jeden ich oddział biegnie za drugim. I gdyby nie było ruchu Stefana to pewnie zajęłyby się Tobiasem. Ale skoro Stefan i psy zaszarżował na nich no to wychodzą im naprzeciw. A że skoro z postu wynika, że Stefan zasuwa na pełnej prędkości i kończy ruch de facto przy zwierzoludziach to oznacza to, że już są ze sobą w zwarciu. Bo jak pisałem wyżej Cioldanowi, jak ruch się kończy przy kratce przeciwnika to oznacza to zwarcie.

- A nie mamy jeszcze deklarek i postu Tobiasa. Więc nie wiadomo co on zrobi. Ale jak tak będziemy czekać z napisaniem swojego postu na post kolegi to sesja szybko ugrzęźnie.


Cytat:
EDIT: Tak bym ewentualnie edytował swojego posta fabularnego:

- No słuchaj Dekarest ty się zdecyduj na coś. Jak pisałem powyżej w moim misiowym poście jest uwględniona sytuacja (także na mapie) bez T 01 Stefana. Bo brakło deklarki na tą okoliczność.


- Jeśli Stefan wykonuje pełny ruch ku zwierzoludziom to de facto kończy się on zwarciem ze zwierzoludźmi (to odzwierciedla obecny stan mapki)
- Jeśli Stefan wykonie pół ruchu lub w ogóle to powiedz na jakiej kratce kończy. To jest jego T 01. Tobias i rogasie już wykonali swoje T 01 więc ich pozycje się nie zmieniają.


- A co dalej w T 02 i później to zobaczymy. Choćby od tego co zrobi Tobias.

- Jak chcesz to edytuj posta. Ale bez opisu reakcji zwierzoludzi.

- Przypominam też że wedle rozkazu Kolesnikowa Stefan miał zaatakować zwierzoludzi aby odciążyć grupę Tobiasa.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem